Můj účet

Reproduktory Gladen HG-165RS-3 G2

Ø 165 mm, 3 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen HG-165RS-3 G2

Reproduktory Gladen HG-165RS-3 G2

Středobasové reproduktory pro výkonnější instalace. Mnohem vyšší zatížitelnost oproti verzi M-Line. Reproduktor disponuje gumovým závěsem a důmyslným odvětráním kmitací cívky. Materiál membrány je funkční sklolaminát, jak je u Gladenu zvykem. 3ohmová impedance.
Katalogové číslo:HG-165RS-3
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

3|Lukáš , 08.02.2019, 15:35
Dobrý den, chci vyměnit středobasy ve dveřích na Honda Civic VIII Sedan.MDF podložky už od Vás mám tak jen potřebuji poradit jestli tyto repro budou vhodné na originál rádio.Díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.02.2019 10:42
Dobrý den, originální autorádio Honda by mělo bez potíží zvládnout tyto 3 ohmové reproduktory.
2|David , 23.12.2016, 09:37
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký nají reproduktory GLADEN HG-165RS-3 RMS výkon a maximální výkon, není to tady uvedené.Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.12.2016 17:27
Dobrý den Vážený zákazníku, RMS výkon reproduktorů je 100Watt, maximální výkon je 150Watt.
1|Martin , 10.11.2015, 22:19
Dobrý den,potřeboval by jsem poradit v autě mám ve všech dveřích AUDIO SYSTEM MX 165 PLUS V2 jsem spokojen ale chtěl by jsem vylepšit přední dveře o tyto reproduktory. myslíte že se vyplatí změna nebo rozdíl není tak velký ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.11.2015 09:03
Dobrý den Vážený zákazníku, výměnou pouze středobasových reproduktorů nebude změna až tak výrazná.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.