Můj účet

Subwoofer v boxu Gladen RS 08 VB

8", 175 W RMS, 90 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Gladen RS 08 VB
Tip

Subwoofer v boxu Gladen RS 08 VB

Box malých rozměrů od Gladenu, který zaujme příjemným basem s dostatkem slušného výkonu. Ideální pro dokreslení i pro náročnější zákazníky. Na přední straně boxu jsou 2 pevné kovové ochranné tyčky, které dokáží subwoofer spolehlivě ochránit proti případnému poškození. Pro vybuzení použijte 2kanálový zesilovač Hertz HCP 2.

Klíčové vlastnosti subwooferu v boxu Gladen RS 08 VB

  • Bassrefelová konstrukce.
  • Vysoce pevnostní MDF deska.
  • Optimalizovaný bassreflex.
  • Potaženo kvalitním černým kobercem.
  • 2 ochranné tyčky před membránou, chromové.
Katalogové číslo:RS 08 VB
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 175 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 250 W
Průměr subwooferu v boxu200 mm (8")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 370 x 280 x 210/310 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu8 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
OstatníObjem 18 l
Hmotnost:12.000 kg
Český návod - Gladen RS 08 VB
Stáhnout

Komentáře k produktu

3|Jan Hanák , 29.05.2019, 11:18
Dobrý den, byl by vhodný tento woofer k zesilovači xplod XM 502z? Popřípadě jaký jiný?Děkuji J.Hanák
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.05.2019 13:44
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer GLADEN RS 08 VB lze použít a jedná se zároveň o velmi slušnou volbu.
2|Martin F. , 20.10.2015, 12:51
Dobrý den, vhodný zesilovač? Připadně nejlevnější, střed a top? Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.10.2015 14:41
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodným zesilovačem může být například:
MAC AUDIO MPE 2.0xl
MAC AUDIO ZXS 2000
MOSCONI GLADEN ONE 120.2
1|Milan , 05.10.2015, 12:29
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký ze subwooferu je lepší co se týče zvukového projevu zda Gladen Rs 08 nebo JBL CS1204BDěkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.10.2015 12:41
Dobrý den Vážený zákazníku, lepší zvukový přednes bude mít subwoofer GLADEN RS 08 VB.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Martin Strahl
4. 10. 2019

Subwoofer doporučuji splnil mé očekávání a to doplnit basové pásmo. Má přesný a rychlí bas, musel jsem ho cca měsíc rozehrávat, ale záleží jak často jezdíte..

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.