Můj účet

Reproduktory Gladen RS-X 165

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 110 W RMS, 93,24 dB, 3 Ω, montážní hloubka 67,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen RS-X 165

Modelová řada RS-X od společnosti Gladen stojí na pomezí řad RS a Zero, ze kterých se inspirovala tím nejlepším. Vysoký výkon řady RS je zkombinován s nadstandardní kvalitou zvuku série Zero. RS-X navíc poskytuje vysokou flexibilitu instalace díky kompaktním výhybkám určeným zvlášť pro výškový a středobasový reproduktor. Ty kromě klasického zapojení umožňují i bi-amp konfiguraci, v případě použití čtyřkanálového zesilovače. Že je řada RS-X navržena pro kvalitní ozvučení naznačují i použité materiály. Membrána z tvrzeného papíru s prodlouženým maximálním zdvihem zajišťuje nadstandardní hudební výkon, k čemuž příspívají i hedvábné výškové reproduktory s kalotou o průměru 28 mm. Vysoká citlivost reproduktorů a snížená impedance na 3 ohmy umožňuje vytvořit ozvučení vozu bez velkých nároků na výkon externích zesilovačů. Pokud požadujete kvalitní zvuk a vysoký výkon za stále ještě dostupnou cenu, reproduktory Gladen řady RS-X vás příjemně překvapí.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen RS-X 165

 • 2pásmové komponentní reproduktory řady RS-X.
 • Vysoká citlivost a impedance 3 ohmy umožní instalaci bez velkých nároků na zesilovač.
 • Tvrzená papírová membrána s voděodolnou úpravou.
 • Výškový reproduktor o průměru 28 mm s hedvábnou kalotou.
 • Kompaktní frekvenční výhybky pro snadnou a rychlou instalaci.
 • Možnost bi-amp zapojení v případě použití čtyřkanálového zesilovače.
 • Možnost vyjmutí výškového reproduktoru z plastového obalu. 
 • Vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
 • Pevný ocelový koš s voděodolnou úpravou. 
 • Robustní systém magnetů s ochranou z gumy pro vysoký výkon bez zkreslení.
 • Gumový závěs pro dlouhodobou odolnost.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloRS-X 165
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 110 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 165 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,24 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 67,5 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Tvrzený papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

1|Jiří , 24.10.2021, 21:35
Ahoj, mám od vás tyto reproduktory a chci se zeptat zda by k nim byl vhodný zesilovač Eton SDA 100.4?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.10.2021 09:39
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač ETON SDA 100.4 je vhodný a lze jej použít.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Roman
24. 6. 2021

Dnes proběhla výměna repro Hertz CK 165 za tyto Gladen RS-X 165. Zapojení bylo bez zesilovače, přímo na autorádio Škoda (Rapid 2019). První dojem byl jasný - na autorádio tyto repro nehrají vůbec špatně! (Z nějakého důvodu se nepodařilo dohledat údaj o citlivosti, takže toto byla trochu střelba naslepo, která se ovšem vyplatila.) Výkonnostní rezerva reproduktorů je nicméně v této konfiguraci evidentně značná a přímo si tak říkají o budoucí upgrade zařazením zesilovače. Alespoň je na co se těšit, a tak to má být!Oproti Hertz CK 165 jednoznačný kvalitativní upgrade na první poslech. Reproduktory mají ve zvuku měkký, plný a barevný charakter - celkově sympatický přednes. Vysoké frekvence jsou při výchozím nastavení výhybky svojí pronikavostí těsně pod hranicí, kdy by ucho už začaly unavovat. (Toto je dost subjektivní a osobně jsem na příliš pronikavé výšky spíš přecitlivělý. V každém případě je na výhybce ještě prostor ubrat, pokud by posluchač časem zjistil, že přeci jen to uši trochu unavuje.) Středně-basové pásmo je při zapojení bez subwooferu (tedy bez high-pass filtru) nápadně masivní, u některých tracků z nástrojového spektra \"trčí\" bass drum a baskytara. (Opět - někdo to může mít rád, ale podle mě to není vyvážené. Tady bych řekl že si tyto repra říkají o doplnění subwooferem se separé zesilovačem, který by se postaral o hluboké frekvence a ty by zbytečně nedělaly neplechu na wooferech. Muselo by se vyzkoušet...) Vokály - zpěv i mluvené slovo - měkké, realistické, bez přepálených sykavek.Celkově musím Gladen zase jednou pochválit.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.