Můj účet
Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Subwoofer v boxu Gladen SQX 12 VB Extreme

12", 750 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 2 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Gladen SQX 12 VB Extreme
Tip

Subwoofer v boxu Gladen SQX 12 VB Extreme

12" subwoofer SQX 12 VB Extreme dokáže uspokojit velmi náročného zákazníka, který požaduje jak vysoký výkon, tak detailní bas. Subwoofer z vysoké řady Gladen, který umí "zabasovat"! Verze Extreme 2 ohm se zvýšeným výkonem. Pro napájení je vhodný monoblok s výkonem 700 a 800 W RMS na 2 ohmy, např. Hertz HCP 1D.

Klíčové vlastnosti boxu Gladen SQX 12 VB Extreme

  • Bassreflexová konstrukce.
  • Vysoce pevnostní MDF deska.
  • Bassreflexová štěrbina optimalizovaná pro hladké proudění vzduchu.
  • Ozvučnice potažená černým kobercem.
  • Přední strana potažena designovou karbonovou fólií s logem Gladen v horním rohu.
  • 3 ochranné tyčky proti poškození subwooferu.
Katalogové číslo:SQX 12 VB EXTREME
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 750 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1125 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. MDF
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 670 x 400 x 345/200 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu14,15 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
OstatníObjem 50 l
Český návod - Gladen SQX 12 VB Extreme
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

5|vasek , 09.06.2015, 08:52
Vyborne dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.06.2015 09:46
Není zač.
4|vasek , 08.06.2015, 14:14
Zesilovac od sinus live sl a 1500 v2 se mi vubec neliby takze bych volil urcite gladen spl 1000c1,a kapacitor by jste doporucil jaky?a kabelaz k bassaku a ke kapacitoru?dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.06.2015 15:18
Dobrý den Vážený zákazníku, kapacitor lze zvolit například MAC AUDIO CAP 1200 F. Kabeláž bych doporučil kvalitní sadu SINUS LIVE KS-25 a RCA linku SINUS LIVE CX-50.
3|vasek , 07.06.2015, 21:33
Dobry den,nebyl by dostupnejsi a vykonostne dostacujici zesik?dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.06.2015 13:37
Dobrý den Vážený zákazníku, dostatek výkonu bude mít například zesilovač SINUS LIVE SL-A 1500 V2, ovšem kvalita nebude zřejmě taková, jako u zmiňovaného GLADEN SPL 1000 C1.
2|Lukáš , 14.02.2015, 15:02
A nemůže se subwoofer zničit když zesilovač by dával 980W RMS ???
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.02.2015 20:56
Může, vše je otázka důkladného nastavení. Doporučuji tedy zesilovač nastavit tak, aby nebyl subwoofer přetěžován.
1|Lukáš , 14.12.2014, 10:42
Dobrý den, chci si kupovat tento subwoofer a chci se zeptat jaký zesilovač by jste mi doporučili tomuto subwooferu??? Tak abych naplno využil výkon 750 Wattů RMS. Pokud možno zesilovač od Gladenu. Cena pro mě není překážkou :)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.12.2014 21:06
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o výborný box a pokud to chcete mít sladěné v jedné značce tak se nabízí monoblok Gladen SPL 1000c1, který box vybudí na 100%!

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.