Můj účet

Reproduktory Gladen Zero 165

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 3 Ω, 93,84 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 66,3 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen Zero 165

Modelová řada Zero představuje vstupní bránu do světa sound quality společnosti Gladen. Všechny komponenty této řady jsou ručně vyráběné i kompletované v Německu, což zaručuje špičkové zpracování. Německá preciznost se ukazuje na každém detailu reproduktorů řady Zero - membrána z tvrzeného papíru se zrnky jemného písku, hedvábné výškové reproduktory s designovou Hexagon mřížkou nebo robustní magnet zaručují nejen pokročilý zvukový projev, ale i vysoký výkon. Přesto je možné reproduktory řady Zero zapojit na zesilovač s nízkým výkonem, nebo dokonce na tovární nebo aftermarket autorádio. To je umožněno optimalizovanou účinností, vysokou citlivostí a sníženou impedancí na 3 ohmy. K optimální zvukové reprodukci přispívá i frekvenční výhybka se širokými možnostmi nastavení (neplatí u verze Active). Reproduktory Gladen řady Zero vás jednoduše nadchnou po všech stránkách.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen Zero 165

 • 2pásmové komponentní reproduktory řady Zero.
 • Frekvenční výhybky s 504 kombinacemi nastavení zvuku a pozlacenými terminály.
 • Vysoká citlivost a snížená impedance 3 ohmy umožní nízkou náročnost na zesilovač.
 • Membrána z tvrzeného papíru se zrnky jemného písku.
 • Výškový reproduktor o průměru 25 mm s hedvábnou kalotou.
 • Designová Hexagon mřížka výškových reproduktorů pro všestranou instalaci.
 • Možnost vyjmutí výškového reproduktoru z plastového obalu. 
 • Šroubovací připojovací terminály u středobasového reproduktoru.
 • Vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
 • Pevný ocelový koš s voděodolnou úpravou. 
 • Robustní systém magnetů s ochranou z gumy pro vysoký výkon bez zkreslení.
 • Gumový závěs pro dlouhodobou odolnost.
 • Ruční výroba a kompletace v Německu.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloZERO 165
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,84 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 28000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 66,3 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Tvrzený papír se zrnky jemného písku
Rezonanční frekvence středobasového reproduktoru60,46 Hz
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 46,05 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Montážní hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 22,9 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Rezonanční frekvence výškového reproduktoru1580 Hz
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano - 504 možností
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen Zero 165
Stáhnout

Komentáře k produktu

16|Roman , 10.03.2021, 18:58
Dobrý den, prosím jaký zesilovač (2 kanál) z vaší aktuální nabídky by byl optimální volbou pro tyto repra? Záměrem je zapojení na orig. autorádio do Škody Rapid 2019 style plus. díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 11.03.2021 09:34
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučil bych zesilovač Gladen M-Line 125.2.
15|Lukáš Francan , 18.04.2019, 03:18
Dobrý deň, rozhodol som sa, že budem od vás kupovať tieto repráky do predných dverí namiesto OEM repro + kvalitné tlmenie samozrejme.... V zadných dverách mám repráky komponentné nižšej kvality - Audio system CO 165 EVO a rádio Kenwood KDC x5200-BT. Mám v pláne napojiť ZERA na nejaký kvalitný zesilovač (chcem z nich dostať maximálne kvalitný zvuk... počúvam hlavne techno a elektronickú hudbu a síce mám rád silnú a mohutnú basovú zložku, ide mi predovšetkým o kvalitu. Basovú zložku budem riešiť neskôr nejakým kvalitným subwoofrom) a mám na mysli napríklad dvojkanálový Mosconi Gladen AS 100.2. V prvom rade mi ide o celkovú kvalitu celej zostavy a preto ma zaujíma či sa mi oplatí investovať do 4-kanálového zosilovača (AS 100.4), resp. či nebudú zadné repráky bez zesilovača \"zaostávať\" a hrať oproti predným slabo ? alebo je to práve naopak že keby som ich zapojil tkatiež na zosilovač tak by mi mohol ich nedokonalý prednes prekážať ? čo by ste mi prosím Vás odporúčali ? Už cena za AS 100.2 je pre mňa strop a preto by som nechel spraviť chybu. Vopred Ďakujem za odpoveď. S pozdravom vďačný zákazník :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.04.2019 12:32
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych v tomto případě použil raději například MOSCONI ONE 130.4 a zapojit celou sestavu na zesilovač, bude to lepší volba.
14|Marek Císař , 05.12.2017, 00:17
Dobrý den,tak nakonec jsem si dopřál verzi PRO a objednal Gladen Zero Pro 165.2 DC, snad budu spokojený :-)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.12.2017 12:01
Dobrý den Vážený zákazníku, věřím, že ano :-)
13|Marek Císař , 27.11.2017, 20:00
Děkuji za odpověď. Využiji tedy vaši akce na Gladen a tak se rozhoduji teď mezi těmito 2x, nebo rovnou vzít set i do zadních dveří Gladen Zero Pro 165.2 DUAL. Co byste doporučil? DUAL mají impedanci 2 ohm, což je pro originální radio lepší, ne?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.11.2017 13:14
Dobrý den Vážený zákazníku, originální autorádio nezvládne impedanci 2 Ohm a DUAL navíc mají pouze zdvojené středobasy, čili budou Vám chbyět jedny výškové reproduktory.
12|Marek Císař , 24.11.2017, 12:47
Dobrý den,tyto Gladen Zero nebo Focal PS 165F? Poslech hlavně elektronické hudby. Určené do Passata B8, zapojené na nejvyšší systém Discover Pro.Díky za tip.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 24.11.2017 15:51
Dobrý den, jednoznačně bych doporučil Gladen. I díky vyšší citlivosti a impedanci 3 Ohmy zahrají na autorádiu lépe. Zvukově jsou dle mého názoru také povedenější. Momentálně jsou díky slevové akci jasně lepší volbou.
11|Jiří , 21.04.2017, 02:24
Dobrý den, měl bych zájem o tyto reproduktory do fabie III combi. Je k těmto reproduktorům nějaká alternativa i do zadnich dveri s porovnatelnou kvalitou?děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.04.2017 14:00
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zadní dveře bych doporučil například GERMAN MAESTRO CS 6508 IV
10|Patrik , 14.11.2016, 21:31
Dobrý den Ahifi.Po zakoupení ZERO 165 sem se při montáži pozastavil u výškového reproduktoru,zdá se Mě nepříliš povedené značení polarity.Je tam jeden kablík s barevným (tuším hnědým) proužkem.Hádám,dle zkušeností,že by měl být napojen na (+) polaritu a kablík bez proužku na (-). Avšak na protilehlém-zvláštně konci je natištěný symbol (-) čili by napovídal opak.Nejsem si tedy jist a raději se ptám,velmi děkuji za upřesnění!
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.11.2016 14:09
Dobrý den Vážený zákazníku, kabel výškového reproduktoru je opatřen transparentní izolací, kde jeden z vodičů je s červeným označením, což je + pól.
9|Ivan , 26.09.2016, 11:20
Dobry den, bolo by mozne zapojit na vyhybku ako treti menic http://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-hg-130z-3.html, vytvorit tak 3 pasmovy system, malo by to vobec vyznam? vdaka
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.09.2016 17:00
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, možné to je, třípásmový systém však nevytvoříte, budete mít pouze zdvojený středobas.
8|Patrik , 26.09.2016, 00:35
Dobrý den.Jak si stojí tyto ZERA v porovnání s GM Concept CS 6508 IV ?V sekci-montáže GM chválíte,že se vyrovnají i dvojnásobně dražším.Jak si stojí v porovnání s těmito? Co se týče zvuku,výkon není podstatný v tomto případě.Ještě bych položil takovou pod-otázku: Pakliže které se eventuelně víc hodí na rockovou,tvrdší hudbu a které na elektronickou.Děkuji Vám.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.09.2016 17:08
Dobrý den Vážený zákazníku, velmi těžko hodnotit. Osobně bych volil spíše repro GLADEN ZERO, kolega by zase preferoval GM CS 6508 IV. Jak se říká co člověk, to názor. V tomto případě je to opravdu velmi specifické a dát jednoznačnou odpověď asi zcela nejde. Každopádně ani v jednom případě chybu neuděláte.
7|mirek , 25.09.2016, 13:08
dobry den muzete mi poradi ohledtne techto GLADEN ZERO 165 Vs Gladen M 165 v2 totiz v zadni platu mam Gladen MC 165 bylo by lepsi dat do predni dveri M line?Ja uvaziji o GLADEN ZERO 165 ale nevim jestli zbyrecne nevihodim penize protoze to chchi zapojit na zesilovac alpine mrx v70 5 channel.dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 25.09.2016 14:00
Dobrý den Vážený zákazníku, ZERO 165 mají zcela odlišné materiály, dělají se ručně v Německu a zvukově jsou cca. o 2 třídy dál než M-Line řada. Pokud si chcete polepšitb a udělat radost, volba série ZERO chyba není.
6|Dvořák , 23.09.2016, 13:13
Dobrý den, rozhoduji se mezi reproduktory GLADEN ZERO 165 a GLADEN SQX 165 zapojeny budou na GLADEN RS 100c4. Poraďte prosím pro které se rozhodnout. Případně jinou značku v cenové hladině kolem 5 tisíc. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.09.2016 14:43
Dobrý den Vážený zákazníku, oboje repro je velmi dobrou volbou. Řada SQX je zaměřena více na výkon, kdyžto ZERO je spíše na kvalitu zvuku. Záleží tedy, co preferujete. V této cenové relaci budeme hledal lepší volbu těžko.
5|Ivan , 24.09.2015, 18:38
Dobrý den!ešte k tomu zosilovaču vyhliadol som si Audio System M-Line 75.4,bude postačujuci?dakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.09.2015 19:11
Dobrý den Vážený zákazníku, výkonově bude dostačující, ano.
4|Ivan , 24.09.2015, 12:19
Dobrý den!Poprosím o radu plánujem osadiť tieto repro. do predných dverí a do zadných Gladen RC 165, radio kenwood ddx 5015bt+vytlmenie samozrejme len rozmýšlam ešte že to všetko zapojím cez zosilovač a zaujima ma či zosilovač zlepši kvalitu aj pri malej hlasitosti ide mi čisto o kvalitu zvuku a dynamiku alebo postači aj rádio?.dakujem.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.09.2015 15:27
Dobrý den Vážený zákazníku, oboje reproduktory by si zasloužily zesilovač - doporučuji.
3|Roman , 28.05.2015, 19:30
dobrý den,Půjdou tyto repra do předních dveří Fabie III?děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.05.2015 12:06
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze do vozu Škoda Fabia třetí generace namontovat.
2|Pavel , 02.05.2015, 21:53
Dobrý denReproduktory Galden Zero 165 máte je označeny jako novinku?!Fotka ukazuje test v časopisu první mesíc v 2012. To asi moc novinka nebude. Nebo? Jedná se o doprodej ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.05.2015 14:12
Dobrý den Vážený zákazníku, označení novinka je pouze u nás na stránkách. Jde o zboží v akci, nikoli o doprodej.
1|Tomáš , 23.01.2015, 23:03
Zdravím. Před nějakou dobou jsem si u Vás nechal zabudovat tyto reproduktory do vozu. Bohužel nemůžu říci, že by ve mně zvukový projev vzbuzoval nadšení. V průběhu času mi ve srovnání i s továrními zástavbami v jiných autech, přijdou zatlumené, basy ploché, výšky nevýrazné. I když byla montáž se vším všudy (vytlumení, apod.), se zvukem nejsem spokojený.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.01.2015 11:58
Dobrý den Vážený zákazníku, zatím jsme se u Gladen Zero 165 setkali jen s velmi pozitivními reakcemi a to jak při poslechu na našem demo-panelu tak v autech, kam byly tyto reproduktory nainstalované. Popravdě to co píšete nedává smysl, sériová aparaturu v 99% nebude hrát lépe než tyto Gladeny čili se obávám, že chyba není na straně těchto reproduktorů. Kdo nevěří, ať si je přijde poslechnout a každý uslyší sám, že se jedná o nadprůměrně dobré reproduktory.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ivan Kovac
4. 10. 2016

fantasticke repro

Patrik Schaffartzik
27. 9. 2016

Kvalitní zpracování

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.