Můj účet

Zesilovač Hertz HCP 5D

5kanálový zesilovač, 4 x 65 + 1 x 200 / 2 x 210 + 1 x 200 W RMS (4 Ω) / 4 x 105 + 1 x 330 W RMS (2 Ω), třída D
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Zesilovač Hertz HCP 5D

HCP 5D je kompletní audio zesilovač s pěti velmi výkonnými kanály třídy D. Je vybaven širokou škálou vstupů pro dosažení nejlepší konfigurace s každým zdrojem audia. Všechny zesilovače Hertz Compact Power jsou sestaveny z vysoce kvalitních komponentů. Systém rozptýlení tepla je optimalizován tak, že teplo je přenášeno do chladiče a poté rozptýleno po stranách zesilovače. Kromě toho, s použitím příslušenství HRC (Hertz Remote Control), lze hlasitost subwooferu dálkově ovládat s extrémní přesností.

Zesilovač Hertz HCP 5D využívá těchto technologií

  • Extrudovaný hliníkový chladič poskytuje vysokou účinnost tepelného výkonu - použití horní strany chladiče k účinnému rozptýlení tepla generovaného elektronickými součástmi. Vnitřní teplota zůstává konstantní na všech úrovních výkonu.
  • Velké množství filtrů pro dosažení maximální všestrannosti: Low-Pass, Hi-Pass, Band-Pass, Full Range, Subsonic, Bass Boost a Mono.
  • Speciálně vyvážené vstupní obvody eliminují elektromagnetické rušení přítomné na vstupech předzesilovače nebo reproduktoru. Stupeň napájení je vybaven špičkovým transformátorem a kondenzátory Low-ESR 105°C, které jsou vybrány pro zajištění vysoké účinnosti a proudové kapacity.
  • Automatická funkce dálkového zapnutí / vypnutí automaticky zapíná a vypíná zesilovač pomocí rádia OEM; eliminuje potřebu vzdáleného signálu ze zdroje při použití reproduktoru. Tuto funkci lze také vypnout.
Katalogové čísloHCP 5D
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
5
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 65 + 1 x 200 / 2 x 210 + 1 x 200 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 105 + 1 x 330 W
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 50000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,02 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 100 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,6 - 5 V
Bass boostBass boost resp. zvýraznění basů. Touto funkcí lze zvýraznit samotné basy, při vysokém levelu bass boostu můžou reproduktory potažmo subwoofer už hodně zkreslovat a zvuk pak bude spíše horší než lepší. Doporučujeme tedy funkci "bass boost" používat s rozumem. Při maximálním využití bass boostu hrozí poškození reproduktorů potažmo subwooferu. 0 - 12 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. 100 / 250
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne (volitelné)
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 25 A
Rozměry zesilovače345 x 190 x 50 mm
Hmotnost2,61 kg

Komentáře k produktu

4|samson , 18.12.2015, 15:03
Promiňte p.Fleku.Ještě mě zaujala nabídka v akci a to zes.Mosconi Gladen AS 100.4 Silver.Uvažoval jsem o 3. kanálovėm zapojení kde by byly zapojeny jen přední repro a subbas.Druhou možností by bylo zapojení ve 4.kanálovém módu kde by na pohon subwoferu byl použit další zesilovač a to M-audio 100.2.Jen mám trochu obavy aby to vše utáhl altík.Baterii mám 77.ah.Dále se chci zeptat jakou kabelovou sadu by jste mi doporučil pro jednotlivé zapojení.Ještě se jednou omlouvám,že vás takhle otravuji.Předem moc dìky za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.12.2015 15:49
Dobrý den Vážený zákazníku, ideálně samozřejmě zapojit 4-kanálový zesilovač na repro + zesilovač na subwoofer. Doporučuji do sestavy vřadit kapacitor, který vykryje špičky napětí a stabilizuje celou sestavu. Vhodným kapacitorem může být například HIFONICS HFC2000. Napájení bych volil pomocí kabelové sady GLADEN WK 35 a v kufru rozdělil, pomocí distribučního bloku, do jednotlivých zesilovačů.
3|samson , 18.12.2015, 10:38
Tak se zkusím zeptat co je teda v mém případě lepší volba,zda tento oceněný zesilovač Eisa nebo základní řada Gladen Rc 150c5.Předem moc dìky za odpověď.Samson.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.12.2015 10:54
Dobrý den Vážený zákazníku, GLADEN RC 150c5 není základní řadou. Jedná se také o velmi kvalitní zesilovač, ale jak jsem psal, HERTZ jsem neměl možnost otestovat, či vyzkoušet. Špatná volba to však rozhodně nebude. Parametrově je na tom lépe GLADEN.
2|samson , 18.12.2015, 07:05
Moc diky pane Šudáku za rychlou odpověď.Nicméně mám ještě dilema a chtěl bych znát Váš názor na 2 možné konfigurace.Montáž by proběhla u vás v Brně.Auto-Škoda Fabia combi l řada 1.9 tdi 74kw1.rádio Kenwood Kdc-Bt53u2.repro př.Mac Audio Amp Fire 2.16zad.Mac Audio Mobil Street 915.23.sub.Gladen SQX 08VB4.zes.M-Audio 100.2-zapojený do můstku.2. varianta1.repro ve př. i vzadu zůstává2.zes.Hertz Hcp 5 d-nebo Gladen Rc 150c53.sub.Hertz HS 250 93db,300/500w-starší kousek ale byl jsem s ním spokojen.Chtěl jsem se jen zmínit,že nejsem příznivcem extra vysoké hlasitosti.Nepotřebuji aby mě někdo slyšel o ulici dále.Poslochám převážně rockovou hudbu.Tak bych Vás teda chtěl poprosit pro co by jste se rozhodl případně jestli je možná nějaká kombinace z obou variant.Předem moc děkuji za váš čas a názor.Spozdravem pěkného dne Samson.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.12.2015 10:17
Dobrý den Vážený zákazníku, autorádio je velmi dobrou volbou, reproduktory jsou také zvoleny vpořádku. Subwoofer bych doporučil GLADEN SQX 08 VB. Posílení celé sestavy 5-ti kanálovým zesilovačem rozhodně doporučuji. Bohužel se zesilovačem Hertz HCP 5 nemám zkušenosti, netroufnu si hodnotit.
1|samson , 17.12.2015, 09:28
Přeji dobrý den pane Šudaku.Mám zájem o tento zesilovač.Chci se jen ujistit jestli je součástí balení i dálkový ovladač na subbas a zda mi bude stačit výkon na subwofer Gladen SQX 08VB vzhledem k jeho nižší citlivosti.Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.12.2015 11:04
Dobrý den Vážený zákazníku, informaci o dálkovém ovladači jsem bohužel v popisu produktu nenalezl, obávám se tedy, že není součástí. Pokud chcete subwoofer GLADEN SQX 08 VB vybudit na plno, nemá tento zesilovač dostatek výkonu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.