Můj účet

Subwoofer v boxu Mac Audio Destroyer JK 3000

400 W RMS, 91 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 12"
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
12" (300 mm)
Subwoofer v boxu Mac Audio Destroyer JK 3000
Prodej skončil

Subwoofer v boxu Mac Audio Destroyer JK 3000

Box je vybaven mimořádně silným 30 cm subwooferem s 2" kmitací cívkou pro objemné a silné basy. Vyztužený ocelový koš s přídavným větráním kmitací cívky pro maximální účinnost subwooferu, inovativní polypropylenová membrána s dlouhým zdvihem.
Katalogové čísloDESTROYER
ZnačkaMac Audio
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 400 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1200 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
22 - 500 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Bassreflex
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 535 x 405 x 295/360 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu12 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
OstatníLED podsvícení
Český návod - Mac Audio Destroyer JK 3000
Stáhnout

Komentáře k produktu

6|Lukáš Svoboda , 28.09.2023, 14:54
Dobrý den chtěl bych se zeptat jaký zesilovač by jste mi doporučil k tomuto subwooferu? Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 29.09.2023 13:43
Dobrý deň Vážený zákazník, môžete použiť napríkľad Gladen RC 1200c1 G3.
5|Pepa , 07.03.2020, 00:37
Dobrý denJaký zesilovač by jste mi doporučili na tento set JBL Club 9630 a Mac Audio destroyer jk 3000. Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.03.2020 16:51
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych zesilovač HERTZ H 604, který je za velmi zajímavé peníze a má dostatečný výkon. V dané cenové relaci těžko budeme hledat lepší variantu.
4|Petr , 02.12.2019, 13:26
Dobry den. Chtel bych se zeptat jestli by jsem mohl tento subwoofer pridat k tomuto setu, jestli to ten zesilovac zvladne, dekuji.https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-TV/Auto-HiFi/Auto-HiFi-sety/0-1-HiFi-sady-do-auta/Auto-HiFi-set-Black-line-100-zesilovac-subwoofer-az-1400W.html?gclid=Cj0KCQiAiZPvBRDZARIsAORkq7e0O-tT4Rpn5syF8CAa_td4oaPRWjI0sjnKE6WMf88DHOWyS0uS-KIaAi6HEALw_wcB
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.12.2019 16:36
Dobrý den Vážený zákazníku, určitě ne.
3|Daniel , 27.11.2017, 11:38
Zdravím, chci se s Vámi poradit co je lepší volbou, jestli tento subwoofer nebo https://www.ahifi.cz/subwoofer-v-boxu-jbl-s2-1224ss.html .. ?Případně jestli to výjde na stejno? Díky :-)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.11.2017 17:28
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil MAC AUDIO DESTROYER.
2|Mařena , 18.11.2017, 12:35
Dobrý den, jaký zesilovač by jste mi doporučili? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 24.11.2017 12:50
Dobrý den, jako minimum bych doporučil Mac Audio MPExclusive 2.0 XL, ideálně pak Gladen M-Line 125.2, který je momentálně v akci.
1|david , 16.08.2017, 07:03
Dobry den,mohu se zeptat jak hraje tady ten box s porovnanim jbl s2-1224 ?jestli je silnejsi a bude mit kvalitnejsi basy,diky za odpoved,hezky den
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.08.2017 14:35
Dobrý den Vážený zákazníku, Destroyer JK 3000 má vyšší výkon a tím pádem také větší akustický tlak. Pokud Vám jde tedy o sílu basu, bude lepší volbou.

Hodnocení

Celkové hodnocení
92 %
10 zákazníků hodnotilo
Nejakej Pepík
1. 7. 2021

Mám destroyer jj 3000 ale je od magnátů ? tenhle vypadá na chlup stejně až na značku ?…jinak mi hraje furt a pěkně mává se zadními dveřmi ?

Marek Ješko
19. 12. 2019

Po půl roce začal chrchlat a pak shořel:D zaměnuji repro

Vladislav Duda
21. 6. 2017

Takové překvapení jsem nečekal výbuch bubnů a bassů v klipuCrystallize houslistky Lindsey Stirling to otřese i s dušív dnešním světě fakt skvělý .

Ověřený uživatel
4. 4. 2017

Bedna pekna,reprak shorel po tydnu(na slabsim zesilovaci)asi vadny z vyroby(brucel),zaruka nejspis uznana nebude(dle emailu).Dame jine repro a uvidime :-D

Ověřený uživatel
29. 8. 2016

Předčil mé, očekávání.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.