Můj účet

Subwoofer Powerbass PS-12

12", 250/500 W, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Powerbass PS-12
Tip

Subwoofer Powerbass PS-12

Subwoofery řady PS jsou vynikající volbou pro hudební nadšence, kteří i s omezeným rozpočtem na nákup vybavení nebudou nuceni obětovat dobrou kvalitu zvuku. Inženýři v Powerbass navrhli velmi všestranný subwoofer, který může konkurovat mnohem dražším basovým reproduktorům, pokud jde o výkon a zvukovou hodnotu. Subwoofery PS mají 2palcové kmitací cívky, které se obvykle vyskytují u dražších provedení. Takto velká cívka poskytuje větší výkon a lepší linearitu. Subwoofery byly optimalizovány pro práci v malých uzavřených a bassreflexových ozvučnicích, díky čemuž jsou vhodné pro většinu instalací ozvučení.

Hlavní vlastnosti subwooferu Powerbass PS-12

  • 12" subwoofer s výkonem 250 W RMS.
  • Kmitací cívka o impedancí 4 Ω.
  • Papírová membrána pro věrný zvuk.
  • 4vrstvý upravený pěnový závěs.
  • 50 mm kmitací cívka BASV.
  • Lisovaný ocelový koš.
  • Optimalizováno pro uzavřené i bassreflexové skříně.

O značce Powerbass

Společnost Powerbass byla založena v roce 2001 s jediným cílem, a to přinést na trh skvělé audio produkty nabízející dokonalý zvuk a vysokou spolehlivost za dostupnou cenu. Powerbass má sídlo v kalifornském Ontariu, kde vlastní i výrobní závody se špičkovým týmem inženýrů a vývojovým managementem. Původně se v Powerbassu zaměřili na výrobu vysoce kvalitních OEM reproduktorů, které ve své době představovaly nenapodobitelnou kvalitu v dané cenové kategorii. V průběhu let rozšířili nabídku o mnoho produktů, jako jsou subwoofery nebo zesilovače a samozřejmě několik modelových řad reproduktorů, z nichž zejména zákládní řada "S" se stala téměř legendární. A to vždy se stejným cílem jako ve svých počátcích - nabízet cenově dostupné produkty, které překonávají konkurenci. O dvě desítky let později ctí v Powerbassu stejné hodnoty a nabízí svým zákazníkům ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů pro maximální zlepšení zážitku z poslechu hudby.
Katalogové čísloPS-12
ZnačkaPowerbass
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 500 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
32 - 450 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 137 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
32,40 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
81,58 l
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. 8 mm
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,55
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 7,42
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,51
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 50 mm
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. Papír

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Powerbass PS-10Subwoofer Powerbass PS-10TipRychlý náhled (1 hodnocení)10", 225/450 W, 90 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω1.990 KčSklademPowerbass PS-ADF110T Doprava zdarmaAktivní subwoofer v boxu Powerbass PS-ADF110TRychlý náhled (1 hodnocení)aktivní subwoofer 10", 175/350 W11.290 KčSklademPowerbass PS-AWB101 Doprava zdarmaAktivní subwoofer v boxu Powerbass PS-AWB101TipRychlý náhledaktivní subwoofer 10", 175 W RMS, bassreflex ozvučnice8.990 KčSklademPowerbass PS-AWB101T Doprava zdarmaAktivní subwoofer v boxu Powerbass PS-AWB101TRychlý náhledaktivní subwoofer 10", 175 W RMS, uzavřená ozvučnice10.490 KčSklademPowerbass PS-AWB121 Doprava zdarmaAktivní subwoofer v boxu Powerbass PS-AWB121TipRychlý náhled (1 hodnocení)aktivní subwoofer 12", 200 W RMS, bassreflex ozvučnice10.490 KčDočasně nedostupnéPowerbass PS-AWB121T Doprava zdarmaAktivní subwoofer v boxu Powerbass PS-AWB121TRychlý náhledaktivní subwoofer 12", 200 W RMS, uzavřená ozvučnice11.690 KčSklademPowerbass PS-DF110T Doprava zdarmaSubwoofer v boxu Powerbass PS-DF110TTipRychlý náhled10" subwoofer, 275 W RMS, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, uzavřená ozvučnice5.790 KčSklademPowerbass PS-WB101 Doprava zdarmaSubwoofer v boxu Powerbass PS-WB101TipRychlý náhled10" subwoofer, 250 W RMS, 96 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, bassreflex ozvučnice5.290 KčSklademPowerbass PS-WB101T Doprava zdarmaSubwoofer v boxu Powerbass PS-WB101T-49 %AkceRychlý náhled10" subwoofer, 250 W RMS, 96 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, uzavřená ozvučnice3.299 Kč6.490 KčSklademPowerbass PS-WB102 Doprava zdarmaSubwoofer v boxu Powerbass PS-WB102Rychlý náhled2 x 10" subwoofer, 500 W RMS, 96 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, bassreflex ozvučnice9.990 KčDočasně nedostupnéPowerbass PS-WB121 Doprava zdarmaSubwoofer v boxu Powerbass PS-WB121TipRychlý náhled12" subwoofer, 275 W RMS, 98 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, bassreflex ozvučnice5.990 KčSklademPowerbass PS-WB121T Doprava zdarmaSubwoofer v boxu Powerbass PS-WB121TRychlý náhled12" subwoofer, 300 W RMS, 96 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, uzavřená ozvučnice6.990 KčSklademPowerbass PS-WB122 Doprava zdarmaSubwoofer v boxu Powerbass PS-WB122Rychlý náhled2 x 12" subwoofer, 550 W RMS, 98 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, bassreflex ozvučnice10.790 KčDočasně nedostupné
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.