Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory HELIX BLUE B 62C

2 pásmové komponentní reproduktory
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Reproduktory
Reproduktory HELIX BLUE B 62C
Prodej skončil


Katalogové číslo:B 62C
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 25000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 61 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
ANO
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Ostatníkrycí mřížky, polypropylenová membrána středobasu, hedvábná membrána výšky
Odkazy:Oficiální webová prezentace (německy)

Komentáře k produktu

19|Radek, 06.11.2015, 21:40
Dobry den, mate nejakou zkusenost s vylepsenim audiosoustavy u Peugeotu 807 nebo jeho klonu Citroen C5, Fiat Ulysse a Lancia Phedra. Originalni reprosoustava stoji, mirne receno, za nic. Rad bych provedl vymenu repro vpredu a vzadu, ale nevim, jak dimenzovany je zesilovac v radiu RT3. Tedy, jake repro-tyto nebo neco jineho pro ne-priznivce vysek, pripadne jaky zesilovac, s moznosti pozdejsiho pridani subwooferu, kdyby to bylo malo:).
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.11.2015 07:52
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory HELIX BLUE B62C jsou dobrou volbou. Díky vysoké citlivosti budou hrát i na samotné autorádio. Pokud přemýšlíte o subwooferu, doporučuji se podívat na akční sety.
18|David, 31.07.2014, 08:45
Zdravim , mam zaujem kupiť tieto helixy avšak ten výkon 50w RMS nieje neak málo ? zdaju sa mi byt slabé kedže teraz mám alpine SXE-1750S 45w ( ktore su zo zvukom na katastrofalnej urovni)a je to nic moc , chcel by som sa spytat ktore repra su lepsie vo vykone , podani a čistote zvuku Helix C62b alebo powerbasS-6C ? počuvam rock , metal , disco dvere mám vytlmene jedna sa o auto značky alfa romeo 156, Ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.07.2014 09:36
Dobrý den Vážený zákazníku, slyšel jsem jak Helixy tak Powerbassy a vybral bych si Audio System MX 165 PLUS, kde je o fous vyšší cena, ale slyšitelně lepší zvuk i výkon.
17|Anonym, 21.05.2014, 22:57
dobry den,chci se zeptat jestli se maji repraky trochu "rozehrat" a nebo budou basovat hned???chci si je objednat ale potřeboval bych to vedět,pry basujou docela malo,napajeny budou radiem.diky za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.05.2014 00:35
Dobrý den Vážený zákazníku, je lepší každý reproduktor rozehrát a hned ze začátku nehrát na úplně plný výkon. Bas se u těchto Helix už moc nezlepší. Pokud máte rád basy, doporučuji změnit výběr na Audio System MX 165 PLUS.
16|wele, 06.03.2014, 16:03
Ok,děkuji.Jaký materiál by jste mi doporučil na vytlumení dveří.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.03.2014 18:15
Dobrý den Vážený zákazníku, velmi dobrý materiál je například StP Anticor S, se kterým pracujeme i na naší dílně.
15|wele, 06.03.2014, 13:14
Ok,děkuji i výšky pasují bez problémů??
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.03.2014 13:58
Rozměrově ano, s uchycením už je třeba si pohrát.
14|wele, 05.03.2014, 21:34
Dobrý den,pasují bezproblémů do octavie 1 i 2 nebo to budu muset upravovat??
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.03.2014 22:36
Dobrý den Vážený zákazníku, pasují do obou vozidel, u Octavie 1 je třeba ohnout plech co drží stahovací mechanismus okna.
13|Pepa, 30.01.2014, 11:49
Dobrý den, mám Škoda superb I a chtěl bych vyměnit originální repro za HELIX BLUE B 62C a chtěl bych je napájet čtyřkanálovým zesilovačem od Magnatu a ještě bych potřeboval nějakou tu redukci na ty repra našel jsem akorát tu z MDF desky, plastové redukce na supa máte taky? Díky za radu a odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.01.2014 13:52
Dobrý den Vážený zákazníku, plastové redukce pod repro pro Škoda Superb 1.
12|Martin, 10.12.2013, 22:47
Dobrý den. Chci se zeptat zda tyhle reprobedny budou pasovat do felicie 1998 vzádu mám blackbass a zesilovač o 1600w jestli tyto repro budou hrát dobře a kdyžtak jiný návrh do 1000kč děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.12.2013 23:32
Dobrý den V8žený zákazníku, Škoda Felicia má 13 cm středobas a v ceně okolo 1000,- bych zvolil např. JBL CS-5C.
11|Jirka, 20.11.2013, 19:29
Dobrý den, mám Seat Ibiza r.v. 1999. Reproduktory ve dveřích jsou 165 cm nějaké "noname" a nejsem moc spokojený hlavně s tím, jak basujou a při vyšších hlasitostech není zvuk moc kvalitní a basy žádné. Myslíte si, že si s těmihle reproduktory polepším ? popř. bude třeba dokoupit nějaké podložky či tlumení ? nebo mi doporučíte raději Reproduktory HERTZ DSK 165.3 ?Rádio mám Blaupunkt Toronto 420 BT, 4x50 W. + Handsfree sadu Parrot CK3100 může handsfree ovlivňovat kvalitu zvuku?Děkuji mnohokrát :)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.11.2013 20:07
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto Helixi jsou velmi slušné reproduktory a pokud je správně zainstalujete tak budete spokojený. Pokud chcete mít i dobrý bas, je nutné dveře natlumit, ano. Autorádio máte v pohodě, v tom bych problém neviděl. Parrot nemá vliv na kvalitu, ten je přeci mimo rádio :o)
10|Jiří, 31.10.2013, 15:38
Dobrý den, uvažuji o koupi těchto reproduktorů a instalaci do Octavie II, r.v 2005. Předpokládám že v kombinaci se stávajícím autorádiem škoda Stream bych si zvukově měl polepšil (pokud tedy není stávající rádio pro využití těchto repro příliš slabé..?). S instalací středobasů s podložkami MDF si myslím nebude problém, ale chtěl bych se zeptat na velikost výškových repro - rád bych je chtěl zabudovat do stávajících "domků" u tlačítka na ovládání oken, respektive zrcátek. Jde mi tedy o přesné rozměry výškáče abych zhodnotil, zda je vůbec možné výškáče takto zabudovat. Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.10.2013 16:25
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o velmi dobré reproduktory německé produkce a pokud dobře zainstalujete tak by mělo dojít ke zlepšení, zapojení an tovární rádio problém není. Výškáče se Vám tam vejdou, stačí jen krapet šikovnosti s umístěním. Rozměry výškových repro se neuvádí.
9|Pavel, 06.06.2013, 14:42
Ikdyž když se nad tím teď zamyslím tak každý reproduktor má svůj kablík a výhybka funguje tak že do ní jde jeden signál a ten rozdělí na basy a výšky takže z toho plyne že v autě nejspíš něco bude a to znamená že to správně fungovat nebude. Je tedy možné pouze vyměnit středobasy za vetší a kvalitnější? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.06.2013 15:09
... středobas originální bere plné pásmo, jiná výhybka by tam být opravdu neměla, doporučuji vyměnit vše a to jak středobas tak výškáč a zvolit komponentní reproduktory typu Helix B 62C.
8|Pavel, 06.06.2013, 14:34
Dobrý den, po přečtení recenzí na tyto repro bych si je rád pořídil do svého auta. Jedná se o Alfu Romeo 147 r.v.07. Nevíte náhodou jestli půjdou dopasovat výškové reproduktory do dveří a jestli toto auto obsahuje nějké výhybky? Jedná se mi o to aby se to mezi sebou nebilo. Na výškovém reproduktoru je pouze kondenzátor takže predpokládám že výhybka tam nikde nebude. Středobasy budou potřebovat plastový adaptér ale to by neměl být problém. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.06.2013 16:12
Dobrý den Vážený zákazníku, výhybka je pouze formou kondenzátoru u výškáče čili nic jiného nehledejte. Výškáč by se tam rozměrově měl dát napasovat, Helix B nemá nijak extra velké výškáče. Jinak B 62C je velmi dobrá koupě.
7|Aleš, 17.05.2013, 11:31
Instalováno do Octavia I r.v 99 vešlo i bez mdf podložek jen si s tím musel člověk pohrát..Jinak chci poděkovat za doporučení Krásný čistý zvuk,vynikající basy mohu jet doporučit jak Helixy tak tento obchod.
6|David, 15.05.2013, 15:07
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, chystám se vyměnit původní repro z Octavie I, které reproduktory byste mi doporučili jestli tyhle HELIX Blue B62C, nebo http://www.ahifi.cz/reproduktory-audio-system-mx-165-plus.html#popis-produktu , http://www.ahifi.cz/reproduktory-powerbass-s-6c.html , nebo nějaké i jiné se kterými máte dobré zkušenosti , které pěkně a čistě hrají... Reproduktory budou připojeny k rádiu JVC KD-R402. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.05.2013 16:34
Dobrý den Vážený zákazníku, popravdě nejlépe hrají Audio Systemy, Helix B 62C a Powerbass S-6C jsou na tom obdobně. My hodně na prodejně kde máme možnost porovnání nejvíce prodáváme právě Audio Systemy.
5|Radek, 10.04.2013, 18:26
Dobrý den. Chystám se dát do Octavie I nové repro, rozhoduju se mezi http://www.ahifi.cz/reproduktory-powerbass-s-6c.html a http://www.ahifi.cz/reproduktory-helix-blue-b-62c.html#komentare ,které by jste mi doporučil (které mají lepší basy). Budu muset použít MDF podložku?? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.04.2013 18:58
Vyřešeno emailem.
4|Ferda, 03.03.2013, 18:59
Po Vašem doporučení instalovány do jedničkový Octávie Combi a i na sériové Škoda rádio hrají pěkně. S repro instalováno i STP vytlumení, které pomohlo od drnčení dvěří.
Odpověď: - AHIFI.CZ, 03.03.2013 20:39
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme Vám za referenci.
3|Martin, 28.02.2013, 19:06
Dobrý den, chtěl bych vyměnit původní poničené reproduktory ve Fordu Fiesta 96 (mk4). Reproduktory by měli stát okolo 2tisíc korun (2 do dveří a dva výškové také ve dveřích) - můžete mi doporučit tyto? Nevíte, jestli budou rozměrově pasovat? Děkuji za odpověď. Martin
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.02.2013 21:11
Dobrý den Vážený zákazníku, Helix B62C hrají výborně v cenové kategorii +- 2000,- . Redukční kroužky v nabídce nemáme čili je možné, že montáž nebude komplikovaná, ale popravdě s tímto vozem staršího data výroby nemáme zkušenost.
2|DN, 16.01.2013, 20:58
Zdravím,Chci se zeptat jestli budou lepší než originální v VW passat 3C rok 2005. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 16.01.2013 23:08
Dobrý den Vážený zákazníku, ano tyto komp. reproduktory zahrají o dost lépe oproti sériovým po stránce kvality zvuku.
1|Felix, 09.01.2012, 22:32
prosim o srovnani s reproduktory hertz dsk 165.4 . Repra budu hnat prez radio pioneer. dekuji
Odpověď: - AHIFI.CZ, 09.01.2012 23:50
Dobrý den Vážený zákazníku, Nové Helix B 62C jsou hodně povedené repra a ve srovnání s Hertz DSK hrají lépe na výškách a ve středním pásmu nejsou tolik agresivní. Na autorádio jsou ideální díky vysoké citlivosti.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.