Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory HERTZ ECX 165.5

2 pásmové koaxiální reproduktory
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Koaxiální
Alternativní produkt
Gladen RC 165 za 2 590 Kč
Reproduktory HERTZ ECX 165.5
Prodej skončil
Lepší produkt je na dosah
Gladen RC 165 za 2 590 Kč
Katalogové číslo:ECX 165.5
ZnačkaHertz
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 210 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
94 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 23000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
NE
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

7|Jan Milfait, 01.10.2017, 20:11
Dobrý den,Zajímalo by mě jestli můžu tyto reproduktory použít do Hyundai elantra r.v 03 kamarád by je chtěl do předu i do zadu ale mě by se do předu líbili spíš komponentní i když auto v základu komponenty nemá mohl by jste mi kdyžtak doporučit nějaké komponenty s podobnou cenovou relaci ? A tyto bych použil do zadní části vozu. Reproduktory budou zapojeny jen na rádio bez zesilovače. Dekuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.10.2017 15:28
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte zvukově povedenou sestavu komponentních a koaxiálních reproduktorů, s cenou okolo 4000,-, pak bych doporučil zvýhodněnou sestavu GLADEN SET 1, což bude zvukově lepší volba.
6|kejmll, 17.06.2015, 13:38
Dobrý den,chci se prosím zeptat. Mám Octávku combi 1(facelift), jestli má smysl měnit repro, při zanechání origo rádia Škoda Symphony. Tyhle se mi docela zamlouvají, v poměru cena výkon. A díky citlivosti, by mohly i na originál rádio zahrát? Popř. navrhněte v této ceně jiné prosím. Nebo nějaké Kompponentní repro, bez výhybky, jestli to tedy jde?Za odpověď moc děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.06.2015 15:36
Dobrý den Vážený zákazníku, smysl to má určitě, ale ne koaxiálním reproduktorem. Z výroby máte reproduktory komponentní, čili s odděleným výškáčem. Komp. bez výhybky, která je schovaná u výškáče: http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-apm-fire-2-16.html
5|Pavel, 19.03.2013, 16:47
Dobrý den, mám renault Laguna r.v. 2000 a autorádio Pioneer DEH-2500UI. Chtěl bych dát nové repro do dveří a do plata (bez zesilovače). Za pár si představuju cenu okolo 2000,-. Mohli byste mi dát nějaké tipy? Myslíte, že je dobré dát do dveří stejné repro jako do plata nebo do dveří repro s lepšími výškami a do plata nějaké, které hraje lépe basy.Děkuji mnohokrát
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.03.2013 17:27
Dobrý den Vážený zákazníku, určitě bych šel cestou jedné značky a komp. dopředu a koaxiálních dozadu. Moje doporučení směřuje na Helix B 62C + Helix B 69X.
4|Petr D, 21.11.2012, 17:19
Dobrý den,Mám jednoduchou otázku. Jak je velký rozdíl co se týče hloubek a výšek mezi HERTZ DCX 165.3 a ECX 165.4 ?? Pujdou do předních dveří. MDF pod repro už jsme si od váš objednali. Do zadu na plato chceme dát Hertz DCX 690 a bude to připojene na autorádio Pioneer 4x50w. Děkuji předem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 21.11.2012 18:41
Dobrý den Vážený zákazníku, řada ECX má přeci jen trošku kvalitnější výšky než základní, ale co se týče basů tak tam velký rozdíl nečekejte.
3|Martin V., 29.12.2011, 17:41
Dobrý den. Mám v autě rádou Panasonic cq-c7305n (od Vás) a v zadu Ground Zero ovály, zesík a basák. Ovály a přední repro jsou krmené z rádia. Potřeboval bych přední koaxiální repro 16,5 v ceně do 2000kč na poslech rocku a metalu. Je toto dobrá volba, nebo by jste mi doporučil něco jiného? Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.12.2011 18:05
Dobrý den Vážený zákazníku, řada ECX od Hertz hraje víceméně průměrně, možná bych měl pro Vás lepší repro v této ceně a sice Kicker KS650, které jsou na tom po zvukové stránce lépe a poradí si dobře se všemi běžnými hudebními styly.
2|yossarian, 13.10.2011, 13:52
Zdravím, potreboval by som poradit, rozmýšlam nad kupou repro do zadneho plata do Felicie, napojit ich na radio Panasonic 4x40W , neskor kupit Kenwood 4x50W, no a rožmýšlam medzi týmito ECX 165.4 a DCX 690.4 . Ktoré by ste mi odporučili? S tým že do predných dverí časom, možno o pol roka kupit bud 130 alebo 165 DSK hertze a ked budu peniaze nazvyš aj vytlmit, dakujem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.10.2011 15:08
Dobrý den Vážený zákazníku, určitě bych zvážil oválné repro - vyšší výkon, vyšší citlivost. Například Hertz DCX 690 nejsou špatné reproduktory a je možné je do budoucna skombinovat s předními Hertzy popřípadě.
1|Anonym, 27.12.2009, 13:53
Zakoupil jsem si výše uvedené repro u vás, jsem spokojenej, zahrají solidně, mohu potvrdit doporučení Ing. Šudáka, že jsou opravdu dobré.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.