Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Infinity KAPPA 60.11CS

2 pásmové komponentní reproduktory
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Reproduktory do auta
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Infinity KAPPA 60.11CS
Prodej skončil
Katalogové číslo:KAPPA 60.11CS
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 90 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 270 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
2 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 35000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 63 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
ANO
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace (německy)

Komentáře k produktu

12|Ales Brichta, 09.04.2017, 02:44
Dobrý den,mám Mazdu MX5 2007 se 7 speakerovým Bose audisystémem. Mám možnost pořídit tyto reproduktory s výraznou slevou. Viděl jsem, že s MX pětkami máte zkušenost a tak bych rád využil vašich služeb. Četl jsem ale, že u tohoto Bose systému je instalace poněkud problematická.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.04.2017 15:35
Dobrý den Vážený zákazníku, problém bude spíše v tom, že u nás nemontujeme komponenty, které u nás nejsou zakoupeny. Je mi líto.
11|Peter, 11.12.2014, 13:32
dobrý deň, áno je to jeden set. ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.12.2014 13:50
Pak by to mělo být OK.
10|Peter, 10.12.2014, 21:24
dobrý deň,chcem sa opýtať jednú vec uvažujem o tom 6-kanálovom zosilovači gladen xs75c6 ktorý ste mi doporučil ale všimol som si,že ste odpísal 3páry repro na 6kanal ale ten velocity set sa sklada, basy, stredy a výšky čiže 6ks repro pospajane vyhipkamy na konci kabelaže sú 4 jacks,k tomu tie infinity kappa 60.11cs a 62.11i bude to ok?ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.12.2014 09:44
Předpokládám, že ty Velocity jsou komponentní čili jako 1 set reproduktorů takže by to neměl být problém.
9|Peter, 10.12.2014, 00:13
ďakujem za vaše rady
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.12.2014 10:56
Není zač, rádo se stalo.
8|Anonym, 09.12.2014, 15:50
ďakujem,ešte by som vás poprosil o jednú radu čo je podla vás lepšie,poťiahnúť jeden prívodny kábel na dva zosilovače alebo každý zvlášť ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.12.2014 22:44
Je to jedno, důležité je odpovídající průměr přívodní napájecí kabeláže a kvalitně připojená kabeláž.
7|Peter, 09.12.2014, 14:40
ďakujem za radu.chcem sa opýtať bude mi stačiť prívodný kábel 20mm na ten zosilovač?ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.12.2014 15:20
Zvolil bych minimálně 25 qmm.
6|Peter, 09.12.2014, 12:18
ďakujem za radu.Ešte by som sa chcel opýtať keby som chcel zapojiť na jeden zosilovač tie repro velocity a repro infinity kappa 60.11cs a kappa 62.11i aký by ste odporúčal ak sa to dá tak zapojiť ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.12.2014 13:57
3 páry repro jedině na 6-ti kanál :o( no můj Tip směřuje na Gladen XS75c6.
5|Anonym, 08.12.2014, 22:06
ďakujem za radu a tie velocity hraju ozaj super len nechtiac som spálil zosilovač tiež od blaupunkt tak potrebujem nový.ešte by som sa chcel poradiť minulý týždeň som u vás objednal subwoofer infinity set3 dostal som ho na druhý deň čo je super rýchlo čo vás chváli vyzerá to pekne a dúfam že aj tak bude hrať ale k otázke,keď tam budem mať 2 zosilovače nebude treba kapacitor? asi áno tak vás prosím o radu aký ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.12.2014 10:14
Kapacitor se používá jen na basový zesilovač a na Infinity to nutnost není, ale jeho koupí nic nezkazíte a lehce tomu pomůžete. Jinak k čemu slouží kapacitor se dozvíte zde: http://www.ahifi.cz/clanky/detail/potrebuji-kapacitor-a-k-cemu-kapacitor-slouzi.htm
4|Anonym, 08.12.2014, 17:36
ďakujem,chcem sa ešte opýtať mám trochu starší set reproduktorov od blaupunkt velocity VX-690 na zadnom plate v kufri aký zosilovač by ste my doporučil ďakujem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.12.2014 20:57
Velocity byly hodně slušné reproduktory a myslím, že jste s nimi určitě spokojený. Pokud z nich chcete dostat vyšší výkon, moje doporučení je na 2-kanálový zesilovač Mac Audio ZXS 2000.
3|Anonym, 08.12.2014, 16:57
takže je lepšie použiť na tie repro zosilovač? rádio nebude stačiť?ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.12.2014 17:01
Můžete zapojit i na rádio, ale nevyužijete jejich výkonový potenciál. Pokud budete hrát na běžnou hlasitost, problém to nebude.
2|Peter, 08.12.2014, 15:45
ďakujem za odpoveď ale poprosím vás ešte odpovedať na tu druhú otásku ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.12.2014 16:03
Zesilovač je už lepší použít na repro Infinity z řady Kappa.
1|Peter, 08.12.2014, 14:50
dobrý deň chcem sa opýtať či budú pasovať na toyota rav4 ročník 2007 do predných dverí a do zadných dverí repro infinity kappa 62.11i,ešte jedna otaska bude treba aj zosilovač alebo bude stačiť originál radio výkon 4x50wat ďakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.12.2014 15:28
Dobrý den Vážený zákazníku, rozměr na průměr je 165 mm a to jak přední tak zadní dveře, ale jak je to s montážní hloubkou nedovedu předpovědět, ale podle toho co jsem našel by neměl být problém s montážní hloubkou. Do předních i zadncíh dveří jsou potřeba redukce, ale ani jedny nemáme v nabídce viz.: http://www.pioneer.eu/uk/products/car_accessories/Toyota/RAV_4/01_2006/page.html. Pokud by jste chtěl, můžeme dveře rozdělat a vhodnou podložku vyzkoušet, ale takto na dálku Vám více neporadím. Bude totiž pasovat určitě z jiného auta.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
2 zákazníci hodnotili
Miroslav Pařil
22. 10. 2016

Velmi kvalitní repro s dobrým zvukovým projevem.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.