Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory JBL GTO629

Ø 165 mm, 60/180 W, 3 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 50 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory JBL GTO629
Lepší produkt je na dosah

Reproduktory JBL GTO629

JBL je značka reproduktorů světové úrovně, která svými zařízeními ozvučuje nahrávací studia, koncerty, ozvučuje kina a zejména pak dodává naprosto ohromující zážitek při poslechu nových Stadium reproduktorů ve vašem vozidle. Značka JBL je zkrátka nezaměnitelná.
3 ohmový výstup je navržený speciálně tak, aby nepřišel ani jediný vygenerovaný watt ze zesilovače nebo hlavní jednotky nazmar. Umožňuje patentovaným Plus One™ wooferům vytvořit působivé ozvučení o extrémním objemu. 

Klíčové vlastnosti JBL GTO reproduktorů:

  • Osm různých modelů pro využití ve všech typech aplikací nebo umístěních
  • Patentované JBL Plus One™ woofery ze skleněného vlákna s gumovým těsněním
  • 35 mm kmitající cívky wooferu
  • Špičkové výškové reproduktory z jemné tkaniny
  • Design s vysokým výstupem 2 nebo 3 Ohmů
  • Otestováno standardizovaným systémem pro test spolehlivosti Harman
Katalogové číslo:GTO629
ZnačkaJBL
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
53 - 21.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 50 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Sklolaminátový plast
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

18|Tomas, 11.09.2018, 11:41
Dobrý den, mám Superb 2 fcelift s orig. rádiem a rád bych povýšil zvuk, orig. repro jsou prostě špatné, mám rád značku a prokreslený zvuk JBL.Ale klidně se nechám navézt do něčeho jiného.Preferuji výkon/cena.Rád bych vyměnil všechny repro v autě.Netuším jestli budu potřebovat MDF kroužky.Díky za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 12.09.2018 13:40
Dobrý den, MDF podložky jsou nutné, vše potřebné se můžete dočíst v našem článku. Vámi vybrané reproduktory nedoporučím, protože jsou koaxiální a do Superba jsou potřeba komponentní. V dané ceně bych osobně zvolil Gladen Alpha 165 do předních i zadních dveří.
17|Petr, 08.03.2018, 12:09
Dobrý den,prosím o info zda jsou tyto repro vhodné k použití do zadních dveří u octavie II.r.2006Budou buzena rádiem o výkonu 4x45w , jsou potřeba nějaké podložky a jiný materiál?Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.03.2018 16:29
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit a vhodné jsou. Pro osazení budou potřebné MDF podložky Škoda. Pokud však v zadních dveřích nejsou reproduktory z výroby, bude třeba také doplnit kabeláž.
16|Václav, 26.02.2018, 21:30
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jsou tyto repráky vhodné do zadních dveří u auta VW Passat b5,5 rv 2003, popřípadě jaké jiné reproduktory byste mohli doporučit, aby hráli dobře hlavně po basové stránce. Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.02.2018 17:03
Dobrý den Vážený zákazníku, k výběru nemám výhrad, lze použít. JBL má velmi slušnou basovou složku.
15|Dave, 06.02.2018, 10:53
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda jsou tyto reproduktory vhodné pro použití v Audi A3 (8P) 3dv., do zadních sloupků? Je vhodné je pouze napojit místo originálních? Mám obavy, protože výkon zesilovače v originálním subwooferu, který je též jako napájení zadních reproduktorů, není nikde uveden. Předem děkuji za odpověď, Dave.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.02.2018 12:49
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít. Na 100% je bohužel nevybudíme, ale díky vysoké citlivosti budou hrát velmi slušně, mohu doporučit.
14|Gavlak Slavomir, 04.01.2018, 00:10
ake repro do PEUGEOT 407sw radio RT3 diki
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.01.2018 11:17
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych například GLADEN SET 1, velmi dobrý poměr cena/kvalita.
13|Tomáš, 08.09.2017, 21:35
Dobrý den, nedávno jsem si u vás zakoupil reproduktory Gladen Alpha 165, a mám Octaviu 1, s rádiem pioneer avic-f310bt, a jsem velice zklamaný protože reproduktory vůbec nebasují, možná je to špatným výběrem, netuším, tak se chci zeptat jestli koupě těchto beden JBL GTO629 budou mít lepší basový zvuk, a ještě bych rád dodal že nechci do auta kupovat subwoofer, vím že i samostatné bedny můžou dobře a luxusně dunět i hrát :) Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.09.2017 12:05
Dobrý den Vážený zákazníku, základem dobré basové složky je důkladné vytlumení dveří a v Octavii I o to víc. Je to pravděpodobně nejhůře řešená akustika dveří. Bez vytlumení nebudou dobře hrát žádné reproduktory. GLADEN ALPHA patří k tomu nejlepšímu, v dané cenové relaci a basovou složku mají také velmi dobrou, nemyslím si, že by na tom JBL bylo něják výrazně lépe, navíc GTO629 jsou koaxiální reprodukotry, které do předních dveří nejsou vhodné.
12|LUKAS, 24.02.2017, 09:21
Dobrý den. Chci se zeptat co bude lepsí, zda tyto JBL nebo Gladen RC 165. Bylo by to do zadnich dveri. A chci se zeptat co by vse bylo potreba k montáži do Mazdy 3 rv 2007. Děkuji moc.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.03.2017 13:14
Dobrý den Vážený zákazníku, dle popisu budou pro osazení potřebné MDF podložky Mazda. Jako lepší volbu bych viděl reproduktory GLADEN RC 165, ale pokud se bude zapojovat na samotné autorádio, nebude mít dostatek výkonu, pro plnohodnotné vybuzení.
11|Lukáš Mach, 12.06.2016, 09:58
je možnost zapojit repro na original autoradio repro maji přece jen 3Ohm
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.06.2016 13:20
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, je to možné. Není to problém.
10|Lukáš Mach, 12.06.2016, 09:57
Dobrý den je potřeba rámečku pro honda civic model 2015-2016??? a jakého popřípadě děkuji za odpoveď + konektor
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.06.2016 13:20
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel jsem neobjevil v nabídce žádné vhodné podložky, pro tento poslední model vozu. Je možné, že nejsou zapotřebí, ale doporučuji ověřit přímo ve voze. Na naší dílně bohužel tento vůz prozatím nebyl.
9|Jaroslav, 06.03.2016, 12:18
Dobrý den. Můžu tyto reproduktory použit pouze do předních dveří na rádio 4x50w??
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.03.2016 14:01
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud jsou osazeny reproduktory 165mm, pak ano. Zapojení na samotné autorádio je možné.
8|Jakub, 17.01.2016, 20:25
Dobrý den,más mercedes W210, chtěl bych tyto reproduktory použít do zadního plata, je možné je bez dalších komponent připojit přímo na autoradio?Případně mi prosím doporučte jiné repro vysoké kvality v podobné cenové relaci.Díky J
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.01.2016 11:21
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory je možné připojit na samotné autorádio. Mají opravdu vysokou citlivost, ideální volba - doporučuji.
7|Petr Bílek, 06.10.2015, 20:07
Dobrý den, budu pro tyto repro potřebovat kroužky do předních/zadních dveří Nissan Patrol rv. 2007 ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.10.2015 08:59
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel jsem nenalezl v nabídce podložky přímo určené pro tento vůz. Doporučuji demontovat dveřní výplň a dle původního adaptéru zvolit universální MDF podložku.
6|Lukáš, 12.09.2015, 16:10
Dobrý den, jsou vhodné tyto reproduktory pro instalaci do Škoda Octavia Combi 1 rok výroby 2002 do předních dveří ? A chtěl jsem se zeptat jaké byste mi doporučil autorádio a kroužky.Jde mi hlavně o kvalitu velké ceny za autorádio mi nedělají problém děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.09.2015 10:56

Dobrý den Vážený zákazníku, vhodně nejsou jelikož jsou koaxiální, více v naší poradně: Co je potřeba k montáži reproduktorů ve Škoda Octavia 1?

Můj Tip na autorádio: http://www.ahifi.cz/bezmechanikove-autoradio-kenwood-kmm-121y nebo html nebo http://www.ahifi.cz/autoradio-kenwood-kdc-131y.html.
5|kris vins, 14.04.2015, 21:27
dobrý den,jsou vhodné tyto repro pro instalaci do chevrolet cruze 2011 do předních dveří..popřípadě co je ještě potřeba?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.04.2015 22:36
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto 165 mm koaxiální reproduktory by se vejít měly. K instalaci je třeba použít kroužky - http://www.ahifi.cz/plastovy-adapter-pod-reproduktor-chevrolet-opel.html.
4|Patrik, 23.11.2013, 11:10
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli tyhle repráky nebudou slabé na tyhle http://www.ahifi.cz/reproduktory-jbl-t696l.html aby mne zachvilku neodešly,když to trošku víc zesílím..děkuju za radu
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 23.11.2013 12:50
Dobrý den Vážený zákazníku, to se nedá takto hodnotit. Záleží jaký máte zesilovač a hlavně jak ho máte nastavený a jaké korekce máte na rádiu, od toho se odvíjí zvuk a výdrž reproduktorů.
3|petr, 07.11.2013, 21:22
chci se zeptat,byly by tyto repra vhodná do vw sharan zadní dveře jelikož je to velkoprostorový vuz a sw nechci řešit
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.11.2013 23:01
Dobrý den Vážený zákazníku, ano - můžete je tam namontovat, ale subwoofer Vám bohužel nenahradí. Jedná se na svoji cenu o slušné reproduktory.
2|Patrik, 16.07.2013, 16:55
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli by šli tyto repro do předních dveří do Volkswagen golf V r.v 2007 a co k tomu budu potřebovat..díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 16.07.2013 18:51
Dobrý den Vážený zákazníku, k montáži 165 mm středobasu do vozdila VW Golf V potřebujete redukčkní MDF kroužky.
1|MsGazman, 15.04.2013, 15:06
Po té co sem nainstaloval tyto reproduktory sem zjistil ,že jsou naprosto jedinečné. Funguji skvělě z wooferem gto 1014 to celé mám v 1 obří bedně a jako těžkej křišťálek díky ahifi.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.04.2013 15:34
Dobrý den Vážený zákazníku, jsme rádi, že jste spokojen, nová řada JBL GTO pro rok 2013 je hodně slušná.

Hodnocení

Celkové hodnocení
92 %
5 zákazníků hodnotilo
Ověřený uživatel
3. 9. 2016

V pořádku.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.