Můj účet

Zesilovač AudioControl ACM-2.300

2kanálový zesilovač, 2 x 75 / 1 x 300 W RMS (4 Ω), 2 x 150 W RMS (2 Ω), třída D, miniaturní rozměry
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač AudioControl ACM-2.300

Zesilovač AudioControl ACM-2.300

Díky funkcím přátelským k OEM integraci jako je sčítání signálů a patentovaná funkce AccuBASS® představují vícekanálové a subwooferové zesilovače AudioControl ideální řešení pro integraci na tovární audio systém a nabízejí flexibilní a uživatelsky přívětivé směrování a ovládání signálu. Věnujte méně času instalaci a více času poslechu hudby tak, jak byla interpretem zamýšlena. Zesilovače řady ACM od AudioControl jsou dokonalou kombinací výkonu, kvalitního zvuku a spoustou užitečných funkcí, které potřebujete pro svůj audiosystém. Kompaktní velikost, vysoký výkon a schopnost pohodlné integrace na tovární stereo systémy jsou funkce, které zajišťují, že slogan značky AudioControl „Making Good Sound Great“ může fungovat v jakékoli instalaci. Oboustranné krycí desky umožňují flexibilní možnosti montáže při spárování s procesory řady AudioControl DM nebo při použití více zesilovačů řady ACM ve stísněných prostorách. AudioControl opět přichází na pomoc a kombinuje funkce a výhody potřebné k zajištění zvukové euforie v automobilovém prostředí.

Hlavní vlastnosti zesilovače AudioControl ACM-2.300

  • 2kanálový zesilovač třídy D s miniaturními rozměry.
  • Výkon: 2 x 75 / 1 x 300 W RMS (4 Ω), 2 x 150 W RMS (2 Ω).
  • Vstupy: 2 x RCA (500 mV – 6 Vrms), 2 x Hi-level (3 V – 40 Vrms).
  • Snímání signálu GTO™, AccuBASS®.
  • Nezávislé výhybky Linkwitz-Riley.
  • Aktivní vstupy na úrovni reproduktorů (4 kanály) pro integraci OEM.
  • PFM Subsonic Filter, horní pásmová propust (HPF).
  • Odolné hliníkové šasi vyrobené z jednoho kusu.

O značce AudioControl

Jak již název napovídá, ve společnosti AudioControl se točí vše okolo kontroly zvuku a to více než 40let. Zejména ve Spojených státech amerických patří AudioControl k respektovaným a velmi oblíbeným výrobcům nejen ozvučení vozidel, ale i domácností. Sídlo společnosti, včetně výzkumných, vývojových, výrobních a školicích zařízení, vzkvétá v Mountlake Terrace ve státě Washington, v srdci deštného pralesa na severozápadě Pacifiku. Všechny produkty jsou tedy i v dnešní době navrženy a hrdě vyráběny v USA, což zaručuje jejich vysokou kvalitu a spolehlivost. O tom svědčí i pětiletá záruka, kterou AudioControl na své produkty poskytuje. Inženýři AudioControl mají na svědomí hned několik patentovaných technologií, které vytvořily nový způsob, jak zlepšit ozvučení v automobilovém prostředí. A právě na to se v AudioControl zaměřují. Sortiment je poměrně úzký se specializací na špičkové digitální zesilovače, DSP procesory, ekvalizéry, předzesilovače a především škálu produktů pro implementaci nového sound systému na stávající tovární jednotky. K dizpozici jsou i profesionální měřící nástroje, které pomáhají splnit hlavní cíl společnosti AudioControl, jenž dokonale vystihuje jejich slogan "Making good sound great".

Katalogové čísloACM-2.300
ZnačkaAudiocontrol
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
2
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 2 x 75 / 1 x 300 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 2 x 150 W
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
80 / 120 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 22000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,1 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 102 dB
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ne
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 1 x 30 A
Rozměry zesilovače238 x 76 x 44 mm
Hmotnost0,95 Kg

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.