Můj účet

Elastický tmel Colourlock Flüssigleder Neutral 7 ml

transparentní elastický tmel na useň, 7 ml
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Elastický tmel Colourlock Flüssigleder Neutral 7 ml

Elastický tmel Colourlock Flüssigleder Neutral 7 ml

Elastický tmel určený pro opravy menších děr, prohlubní, škrábanců a prasklin na povrchu hladkých, pigmentovaných kůží. Po vyspravení poškození je nezbytné vždy povrch kůže dobarvit tónovací barvou Leder Fresh. Po vyschnutí je tmel měkký, pružný a odolný vůči teplu a vlhkosti.

Návod k použití tmelu Colourlock Flüssigleder Neutral

1. Čištění

Viditelně znečištěnou kůži nejprve důkladně očistěte čistícím přípravkem Lederreiniger Mild nebo v případě odolnějších nečistot Lederreiniger Stark. Zabraňte promočení místa, které má být vyspravováno! Kuže po absorbování vody a následném vyschnutí ztvrdne! Pro čištění kůže s hlubším dezénem použijte kartáček na kůži.

2. Odmaštění

Pro zajištění potřebné adheze je nezbytné povrch, který budete opravovat, nejprve důkladně odmastit. To platí zejména pro místa, která přicházejí do kontaktu s lidskou pokožkou, jako jsou např. opěrky rukou, záhlavníky, řadící páky nebo volanty.
3. Broušení

Před aplikací tmelu opatrně vyhlaďte vrypy, škrábance a poškozené hrany brusnou houbou. Čistým haříkem odstraňte vzniklý prach.

4. Aplikace tmelu

Sejměte uzávěr z tuby a rovnoměrně vyplňte poškozené oblasti tmelem. Pomocí špachtle tmel okamžitě vyhlaďte. V závislosti na použitém množství tmelu ponechejte vyschnout jednu až dvě hodiny při pokojové teplotě. V případě hlubších výplní bude nezbytné pro dosažení rovnoměrného vyplnění místa postup několikrát zopakovat. Proces schnutí můžete uspíšit pomocí vysoušeče vlasů. Teplota však nesmí přesáhnout 70 °C!


5. Tvarování

Tmel zůstává po vyschnutí měkký a elastický. Není proto možné jej dál tvarovat broušením. Případné drobné nerovnosti a nečistoty můžete vyhladit pomocí korekční tužky GLD Stift. Tato tužka obsahuje rozpoštědlo, které naleptá svrchní vrstvu tmelu a ten poté můžeme dále tvarovat. Sejmětě uzávěr a několikrát zatlačte na filcový hrot až dojde k jeho naplnění rozpouštědlem. Případné přebytky tekutiny otřete čistým savým hadříkem. Lehce přetírejte tmel až dojde k dosažení požadovaného tvaru. V případě potřeby je ještě možné za mokra tmel lehce přebrousit brusnou poduškou. Ponechejte vyschnout. Vždy pracujte s malým množstvím přípravku! Příliš mnoho přípravku může způsobit rozmazání tmelu. Zabraňte potřísnění povrchu kůže!

Tip: Pokud je filcový hrot již špinavý nebo opotřebený, jednoduše jej vyjměte a znovu jej vložte "vzhůru nohama."


6. Dobarvení

Po každé opravě kůže tmelem je nezbytné opravované místo barevně sjednotit aplikací tónovací barvy na kůži Leder Fresh.


Upozornění

Uchovávejte mimo dosah dětí! Nepoužívat na kůže typu nubuk a velur!

Katalogové číslo:FLUSSIGLEDER_7
ZnačkaColourlock
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
80 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.