Můj účet

Reproduktory ESB Audio 8.6K2 LE

Ø 165 mm, 160/320 W, 4 Ω, 89 dB (1W/1m), montážní hloubka 68 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory ESB Audio 8.6K2 LE
Tip

2pásmové komponentní reproduktory ESB Audio 8.6K2 LE

Modelová řada 8000 (Ottomila) může být považována za přímého dědice dnes již legendární řady 7000 pro domácí ozvučení. Cílem bylo obnovit tuto výjimečnou řadu reproduktorů za pomoci nejnovějších technologií a použití těch nejlepších materiálů, které jsou v dnešní době k dispozici. A to s ohledem na všestrannost instalace. Klíčem k vývoji tohoto typu systému v automobilech bylo maximální využítí nevšední muzikálnosti tehdejších reproduktorů. U řady 8000 bylo o každý detail postaráno s největší možnou péčí, od výběru materiálů, konstrukce a povrchové úpravy košů až po ventilační systémy magnetů a cívek. V ESB zlepšili vše, co bylo doposud považováno za nemožné a jsou přesvědčeni, že položili základ pro další desetiletí úspěchu. No posuďte sami. Na první pohled zaujme luxusní design s kovovými prvky zlaté barvy, koš z hliníkové slitiny, tvrzená papírová membrána pro co nejrealističtější podání zvuku nebo špičkové výškové reproduktory ze slitiny hliníku a mědi s membránou z exklusivního materiálu Torcon®. Překvapí i naprosto luxusní balení z kombinace dřeva a skla. Souhrně se jedná o nekompromisní high-end reproduktory, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty. K dostání dvoupásmový i dva třípásmové systémy vhodné pro aktivní zapojení na zesilovač a DSP procesor. K dispozici jsou však i špičkové výhybky pro oba typy systémů. Limitovaná edice, která přináší řadu zvukových vylepšení k dosažení ještě dokonalejšího zvuku. Vítěz EISA Award 2020-2021 v kategorii reproduktorů do auta.

Středobasové reproduktory ESB Audio 8.165 LE

Snad první, čeho si ihned všimnete, je zcela výjimečný vzhled a zpracování středobasových reproduktorů. Koš vyrobený z hliníkové slitiny je kompletně opracovaný numerickým řízením na CNC. Díky tomu je struktura koše velmi tuhá a s prakticky nulovými tolerancemi ve prospěch konzistentního výkonu a maximálního přenosu energie z kmitací cívky do membrány. A to se zvýšením účinnosti v nízkém rozsahu a absencí rezonancí ve středním a vysokém rozsahu. Membrána z nestlačenéh papíru, stejně jako protiprachový kryt, představují nejlepší kompromis mezi tlumením a tuhostí pro extrémně přirozený zvuk bez zabarvení nebo změn. Vodoodpudivá úprava je také vhodná pro aplikace v drsném prostředí. Velký a vysoce kvalitní vinutý magnet (Y-35) zaručuje přebytek energie, díky kterému jsou špičky výchylky snadno reprodukovatelné z basového reproduktoru. I při vysokých výchylkách pracuje cívka tiše a vždy ve svém magnetickém poli. Pečlivá studie podpořená analýzou FEM umožnila navrhnout kovové části magnetu tak, aby se maximalizoval tok přesně kolem pohyblivé cívky a aby byl lineární po celou dobu výchylky. Větrání je zajištěno velkým otvorem ve spodní části, kde jeho tvar snižuje hluk z případných turbulencí na neslyšitelnou nou úroveň. Kmitací cívka s velkým průměrem využívá hliníkovou podpěru pro lepší rozptyl teploty. Dále je celá kmitací cívka vystavena venkovnímu vzduchu přes velké štěrbiny v koši (chráněné prachovou houbou). U reproduktorů série 8000 hraje každý detail důležitou roli a proto se v ESB zaměřili i na exkluzivní designovou svorku, která akceptuje kabely s velkým průřezem.

Výškové reproduktory ESB Audio 8.028 LE

Ani krásné výškové reproduktory za těmi středobasovými v ničem nezaostávají. Tělo je vyrobeno ze slitiny hliníku a mosazi a také je celé opracováno numerickým řízením na CNC. Díky tomu je struktura velmi tuhá as prakticky nulovými tolerancemi ve prospěch konzistence výkonu a maximální linearity reprodukce, bez jakýchkoli vibrací a rezonancí. Výškové reproduktory řady 8000 jsou vyrobeny z exkluzivní netkané PPS (polyfenylensulfid) textilie Torcon® s vysoce výkonným vláknem, které disponuje excelentní tepelnou odolností, nízkou hmotností, vynikajícím samotlumením a rezonanční frekvenční odezvou nad slyšitelným rozsahem. Vnější zavěšení je ze stejného materiálu, ale je navíc pokryté vysokoztrátovým tlumícím materiálem pro eliminaci vibrací a rezonancí. Výsledkem je velmi jemný a transparentní zvuk výškového reproduktoru s maximem detailů. Velký průměr 28 mm kmitací cívky je tím správným kompromisem mezi lehkostí klasické 25 mm cívky a skvělým řízením výkonu 32 mm cívky. Dokonalá kombinace výkonu a lehkosti nezbytná pro výškový reproduktor, který musí reprodukovat frekvence lineárně a věrně i za hranicí slyšitelnosti. Cívka používá hliníkovou podložku pro lepší rozptyl teploty. Nadrozměrný vysoce kvalitní neodymový magnet "O52" zaručuje dokonale lineární a konstantní magnetický tok v celém pracovním rozsahu výškového reproduktoru a zaručuje extrémně lineární a neutrální odezvu při nízké i vysoké hlasitosti. Dále byl přidán prsten z čisté mědi, aby se snížilo harmonické zkreslení. Pečlivá studie podpořená analýzou FEM umožnila navrhnout kovové části magnetu tak, aby se maximalizoval tok přesně kolem kmitací cívky a aby byl lineární po celou dobu výchylky. Větrání zajišťuje velký otvor na spodní straně chráněný houbičkou s kalibrovanými otvory. Toto řešení také snižuje špičkovou impedanci na rezonanční frekvenci, což usnadňuje propojení výškového reproduktoru s pasivními výhybkami. Výsledkem je čistý, uklidňující a transparentní reprodukce zvuku s vysokou účinností od 940 Hz do 25 kHz při vysoké kapacitě zpracování výkonu.

O značce ESB Audio

Historie ESB Audio spadá až do roku 1972, kdy byla oficiálně tato italská značka založena. ESB audio patří mezi nejslavnější výrobce reproduktorových soustav druhé poloviny 19. století a během své bohaté historie uvedli na trh spoustu inovativních technologií a mnoho high-end produktů z oblasti domácí audio techniky, které dosáhly obrovského celosvětového úspěchu. Na základě získaných zkušeností se v roce 1984 začali inženýři ESB zabývat výzkumem zaměřeným na optimalizaci zvuku v automobilovém prostředí a o dva roky později zahájili vyrobu prvních reproduktorů do auta. Díky velkému úspěchu se v ESB začali čím dál více zaměřovat na automobilový průmysl a jeho náročné výzvy. Car Audio začíná být fenoménem tehdejší doby a v roce 2005 byla založena ve městě Aprilia, kde ESB sídlí, škola zaměřená výhradně na ozvučení vozidel. Tehdy padlo i definitivní rozhodnutí opustit svět domácího audia a věnovat se výhradně ozvučení vozidel. V současnosti ESB spadá spolu s americkým výrobcem audiofilních zesilovačů a DSP procesorů Zapco pod italskou společnost Apex Group. V nabídce najdete několik modelových řad reproduktorů v čele se super high-end třípásmovým systémem Diecimila, který představuje pravděpodobně nejkvalitnější a nejdražší reproduktory do auta na dnešním trhu. A to je i hlavním posláním ESB audio. Vyrábět reproduktory nejvyšší kvality zaměřené na věrný zvuk, který umožní uživateli takovou reprodukci, jakou při tvorbě intepret zamýšlel. Přesně podle sloganu firmy "Just like live".

Katalogové číslo:ESB 8.6K2 LE
ZnačkaESB Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 160 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 320 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
45 - 25000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 68 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Tvrzený papír
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Torcon®
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.