Můj účet

Zesilovač Ground Zero GZHA MINI FIVE-DSP

5kanálový zesilovač s DSP, 4 x 75 + 1 x 190 W RMS (4 Ω) / 4 x 125 + 1 x 320 W RMS (2 Ω) / 1 x 500 W RMS (1 Ω), třída D
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Ground Zero GZHA MINI FIVE-DSP

Zesilovač Ground Zero GZHA MINI FIVE-DSP

Prostředí ve voze vždy nenabízí příznivé podmínky a vhodné montážní pozice pro reproduktory. Nepřesnou reprodukci zvuku však lze opravit pomocí technologií DSP. Výhoda technologie DSP je dostupná i jako vestavěná funkce u některých zesilovačů. Produkty řady HYDROGEN odpovídají požadavkům vysoce sofistikovaných zákazníků. Úžasný výkon, skvělá kvalita zvuku a vysoké SPL, kdykoli je potřeba. Subwoofery byly vyvinuty tak, aby zvládly obrovské množství vstupního výkonu dosahující extrémně vysokých úrovní basů, aby je bylo možné úspěšně použít i v podmínkách soutěže. Odpovídající 2-pásmový komponentní reproduktorový systém a řada MINI zesilovačů s kompaktními rozměry pro omezený instalační prostor doplňují tuto slavnou řadu GROUND ZERO. Ground Zero GZHA MINI FIVE-DSP je 5-kanálový zesilovač s vysoce účinným obvodem třídy D, integrovaným 8kanálovým DSP a kompaktními rozměry.

Hlavní vlastnosti

  • Vysoce účinný 5kanálový zesilovač třídy D s vestavěným 8kanálovým DSP.
  • 2 ohmy stabilní (kanály 1-4).
  • 1 ohm stabilní (kanál subwooferu).
  • 2x stereo RCA vstup / 1x stereo RCA výstup / 4kanálový vysokoúrovňový vstup.
  • Funkce automatického zapnutí (k dispozici pouze pro reproduktorový vstup).
  • Tepelná ochrana / ochrana proti zkratu / ochrana proti přetížení.
  • Digitální signálový procesor (DSP) / 2x analogová zařízení SigmaDSP.
  • Nastavení všech funkcí v reálném čase (přes PC nebo aplikaci).
  • Jednoduchá manipulace, jednostránkové grafické uživatelské rozhraní (kompatibilní s Windows®).
  • Parametrický ekvalizér pro každý kanál (8 x 10 pásem).
  • Časové zarovnání (0-8 ms / 0-272 cm / 0-107”) pro každý kanál.
  • Nastavitelná výhybka (HPF / LPF / BPF od 20 Hz do 20 kHz).
  • Volitelný sklon výhybky (6 až 24 dB/okt).
  • 3 charakteristiky filtru (Butterworth/Bessel/Linkwitz-Riley).
  • Volitelný fázový posun pro každý kanál (0˚ nebo 180°).
  • Paměť pro 6 uživatelských předvoleb (volitelné pomocí dálkového ovládání, PC nebo aplikace).
  • Masivní chladič s vyrytým nápisem Ground Zero.
  • Kabelový multifunkční dálkový ovladač GZDSP REM 4-8XII-S je k dispozici samostatně.
  • Bezdrátové streamování hudby přes GZDSP BTS 4-8XII-S je k dispozici samostatně.

O značce

Ground Zero je tradiční německý výrobce ozvučení do aut, v jehož nabídce najdete množství výkonných subwooferů, spoustu reproduktorů do auta a desítky zesilovačů v různých cenových kategoriích, ale i kabely a montážní materiál. Značka Ground Zero Audio se kromě jiného zaměřuje na výkonné subwoofery a své skalní příznivce najde v soutěžích jako je db Drag apod. Jsme oficiálním prodejcem této značky pro Českou republiku a nabízíme vám ucelený a aktuální sortiment této značky.
Katalogové čísloGZHAMINIFIVE-DSP
ZnačkaGround Zero
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
5
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 75 + 1 x 190 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 125 + 1 x 320 W
RMS výkon na 1 ΩRMS výkon při zatížení subwooferu na 1 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. Při zapojení na 1 Ω může docházet k výraznému zahřívání zesilovače. 1 x 500 W (kanál 5)
Max. (maximální) výkon na 1 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 1 x 600 W (kanál 5)
Integrovaný DSP procesorAno
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 4000 Hz
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
10 - 4000 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 60000 Hz (20 - 300 Hz kanál 5)
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,3 - 6 V
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. > 100
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 40 A (vnitřní)
Rozměry zesilovače135 x 322 x 52 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.