Můj účet

Zesilovač Zapco ST-4B

4kanálový zesilovač, 4 x 65 / 2 x 180 W RMS (4 Ω) / 4 x 90 W RMS (2 Ω)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Zapco ST-4B
-35 %
TipAkce

Zesilovač Zapco ST-4B

Zapco má pověst nepřekonatelné kvality reprodukce zvuku a vysoké spolehlivosti. Je to oddanost zvukové čistotě a vášeň pro výkon, která vybudovala pověst společnosti Zapco. Ani jeden nově představený zesilovač Zapco nikdy nepředstavoval žádné ohrožení postavení společnosti jako výrobce prémiových zesilovačů a procesorů. Ne však každý potřebuje audiofilní zesilovač ať už pro soutěže, nebo pro vlastní potřebu. Vznikla tedy otázka, zda by v Zapco mohli využít 40 let zkušeností se zvukem a vyvinout zesilovač pro každodenní použití. Zesilovač, který si všichni mohou dovolit, ale který zůstane věrný dědictví Zapco, pokud jde o zvuk a spolehlivost. A odpověď je rozhodně ano! Díky novým zesilovačům zesilovačům ST-B (Studio-B) přináší Zapco vysokou kvalitu zvuku, kterou si nyní může dovolit každý. 

Hlavní funkce zesilovače Zapco ST-4B

  • 4kanálový zesilovač třídy AB
  • Stabilní do 2 Ω, v můstku do 4 Ω
  • MOSFET napájení
  • RCA a OEM vysokoúrovňové vstupy
  • Plynulé ovládání vstupního výkonu
  • FULL / LP / HP elektronická výhybka
  • Bass Boost

Důležité vlastnosti zesilovačů Zapco Studio-B

Zatímco kvalita zvuku je pro Zapco vždy faktorem číslo jedna, u zesilovačů modelové řady Studio existují i další faktory, díky nimž jsou zesilovače pro každodenní použití. Hliníkové šasi je kompaktnější a lehčí, aby se tato modelová řada snáze hodila do dnešních menších vozů nebo stísněných prostor. Zesilovače disponují všestranností a bohatou výbavou, na kterou jste zvyklí u vyšších modelových řad. Samozřejmostí jsou výhybky, u monobloku také subsonic filtr nebo otočení fáze a nechybí ani RCA výstupy pro snadné propojení mezi zesilovači. Zesilovače ST-B nejsou určeny pro soutěže, jsou navrženy pro každodení použití ve vašem voze. Takže pusťe svou oblíbenou hudbu, otočte ovládáním hlasitosti a uvidíte, že oddanost zvukové čistotě je rozhodně dobrá věc.

O zesilovačích Zapco

Zapco je nejstarší high-endovou značkou car audio na světě, která se specializuje na špičkové zesilovače a DSP procesory do auta. Společnost byla založena v USA již v roce 1974 a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. A to jak od prestižních organizací, které hodnotí kvalitu produktů a inovací, tak i na celosvětových soutěžích zaměřených zejména na sound quality. Zesilovače Zapco představují audiofilní kvalitu bez kompromisů, definují standard kvality a stanovují kritéria, podle kterých jsou posuzované ostatní produkty v tomto odvětví. Ve společnosti Zapco již přes 45 let neustále hledají inovativní způsoby, jak přinést lepší zvuk do automobilového prostředí, a tato neúnavná snaha o absolutní kvalitu zvuku přináší stále nové technologie a high-end produkty. Ptáte se proč? Protože nic jiného nemůže chytit za duši a vehnat slzy do očí tak jako hudba. Díky hudbě můžete tančit pro radost....., ze všech druhů umění má právě hudba nejsilnější a okamžitý účinek na vaše tělo a mysl. Reprodukce hudby v celé její kráse a její jemnosti si nezaslouží nic menšího, než největší úsilí všech zaměstnanců společnosti Zapco. A také proto, že na hudbě záleží!

Katalogové čísloST-4B
ZnačkaZapco
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. AB
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 65 / 2 x 180 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 90 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 250 Hz
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
80 - 3000 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 20000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,2 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 97 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,25 - 5 V
Bass boostBass boost resp. zvýraznění basů. Touto funkcí lze zvýraznit samotné basy, při vysokém levelu bass boostu můžou reproduktory potažmo subwoofer už hodně zkreslovat a zvuk pak bude spíše horší než lepší. Doporučujeme tedy funkci "bass boost" používat s rozumem. Při maximálním využití bass boostu hrozí poškození reproduktorů potažmo subwooferu. 0 - 12 dB
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 1 x 40 A
Rozměry zesilovače182 x 52 x 280 mm

Komentáře k produktu

1|Miroslav Toman , 26.11.2021, 10:54
Dobrý den,ještě jeden dotaz ohledně zesilovačů značky Zapco :-) chtěl bych k zesilovači připojit přední pár Hertz CK 165, je mezi řadami nějaký vyrazný zvukový rozdíl když se budeme bavit do ceny cca 6 tis.?Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 26.11.2021 12:47
Dobrý den, Zapco ST-4B je základní zesilovač tohoto výrobce, nicméně velmi kvalitní. Přesto dříve zméněný ST-2X SQ je na tom zvukově výrazně lépe, protože má vylepšené vnitřní součástky zaměřené na vyšší kvalitu zvuku. Tento víkend je Black Friday akce na celý sortiment Zapco, takže s nákupem bych neváhal :) Ze čtyřkanálových zesilovačů bych pak doporučil spíše vyšší model ST-4X nebo vyšší model ST-4X SQ. Pokud Vám jde ale pouze o 1 pár reproduktorů, pak je 4kanálový zesilovač zbytečný.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
13 zákazníků hodnotilo
13×
Pavel Smetana
29. 2. 2024

Výbornej zesilovač v dané ceně. Dostatečný výkon pro repro Audison APK 165P, zvuk a výkon se pozvedl o několik tříd.

Andrej Zacharov
21. 9. 2023

Velice dobrej základní zesilovač vhodnej třeba pro použiti s reproduktorem Hertz střední třídy na způsob DPK 165.3 jako přední a CX 165 jako zadní. Bylo to nainstalováno do vozidla Toyota Yaris Cross včetně odhlučnění všeho kromě podlahy. Ale ten finální zvuk není tak měkej a zakulacenej jak při použiti stejných reproduktoru v Highlanderu s původním zesilovačem. Výkon je nepochybně vyšší, ale zvuk divný.

PP
26. 4. 2023

Vše ok, pěkný zvuk a dostatečný výkon pro reproduktory i menší subwoofer.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.