Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen SQX 165

Ø 165 mm, 120/180 W, 2 Ω, 93,75 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 68,5 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Reproduktory Gladen SQX 165
Prodej skončil
Lepší produkt je na dosah
Gladen Zero 165 za 7 790 Kč

Reproduktory Gladen SQX 165

Vítěz testu ve vyšší třídě v časopisu Car & Hifi v roce 2013, to jsou reproduktory Gladen z řady SQX.
Katalogové číslo:SQX 165
ZnačkaGladen
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 120 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,75 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
2 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 68,5 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Sklolaminát
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 46,05 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 14,7 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Český návod - Gladen SQX 165
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

7|Daniel , 06.02.2018, 00:52
Dobrý den,prosím vás, jaký je rozdíl oproti Gladen HG-165SQX-2. Je tam podstatný cenový rozdíl, je to pouze kvůli absence výškových reproduktorů?Jinak Gladen HG-165SQX-2 a Gladen SQX 165 jsou totožné?Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.02.2018 12:43
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o komponentní systém / pouze středobasové reproduktory. Rozdíl je tedy v absenci výškových reproduktorů a frekvenčních vyhýbek. Středobasové repro je však stejné.
6|Tomáš , 19.04.2017, 19:01
Dobrý den, mám od vás na doporučení sestavu Gladen m 165, zxs 4000, RC 165 + Subwoofer JBL za 2390Kč a zesilovač. Nejsem úplně spokojený s tím jak hrají středy - jakoby se slévali, ztrácí se tam tóny. Napadli mne 3 možnosti upgrade - DSP procesor, Gladen SQX nebo RS, případně vyzkoušet ekvalizér. Četl jsem, že zastřené středy jsou kvůli použité výhybce. Jaká z těch variant mi přinese nejlepší zlepšení zvuku? Existuje nějaká další varianta?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.04.2017 13:45
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud nevyhovuje zvuk reproduktorů, doporučil bych výměnu za jiné. Velmi povedené reproduktory jsou například GERMAN MAESTRO CS 6508 IV, které budou lepší volbou, než GLADEN RS. Řada SQX je zase zaměřena spíše na výkon, než na detailní kvalitu zvuku.
5|Fanda , 30.10.2016, 14:10
Dobrý den. chci se zeptat z jakého důvodu není vhodné používat tyto reproduktory bez zesilovače ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.10.2016 17:35
Dobrý den Vážený zákazníku, osamotná autorádia mají cca 18Watt RMS, při 4 Ohm, na kanál. Zmíněné reproduktory mají RMS výkon 120Watt, při impedanci 2Ohm. Z tohoto důvodu nejsou vhodné, pro zapojení, na samotné autorádio.
4|Václav , 07.08.2016, 22:00
Dobrý denDnes jsem zapojil tyto reproduktory na do své Astry J.(ponechal jsem originál autorádio) Mám je zapojené přes zesilovač(GLADEN M-LINE 80.2). Samozřejmě dveře řádně vytlumené. A po zapnutí radia jsem se nestačil divit......jak tak malé reproduktory dokáží hrát tak moc nahlas a dynamicky a při tom tak čistě. A výšky.....ty jsou naprosto excelentní. Tímto bych rád poděkoval celému týmu Ahifi za jeho rady....S pozdravem Maryska
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.08.2016 16:44
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi, vážíme si zpětné vazby. Jsme rádi, že jste spokojen.
3|Mara , 11.02.2016, 10:46
Dobrý den,jaké nejlepší reproduktory nebo nějaké nejlepší cena/kvalita byste mi doporučili na zapojení na rádio. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.02.2016 11:10
Dobrý den Vážený zákazníku, opravdu kvalitní reproduktory, pro zapojení na samotné autorádio, bych doporučil FOCAL PERFORMANCE PS 165FX.
2|Mara , 09.02.2016, 15:11
Dobrý den,Má smysl tyto reproduktory pořizovat bez zesilovače na rádio 50W? Respektive jestli bude znát rozdíl oproti Gladen 165 V2. Dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.02.2016 17:30
Dobrý den Vážený zákazníku, řada SQX 165 není vhodná k zapojení na samotné autorádio.
1|Jiří , 04.03.2015, 12:53
U Octavie 1 jsem musel výšky vyjmout z pouzder a dát namísto originálních, i s domečky se mi to tam nevešlo, proto se ptám.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.03.2015 13:49
Je možné, že bude třeba obrousit držáky ve dveřích, to už je otázka zručnosti a jak si s tím poradíte.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.