Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen Zero Pro 165.2 DC

Ø 165 mm, 150/225 W, 3 Ω, 93,25 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 69,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen Zero Pro 165.2 DC

Chcete si užít dokonalý zvuk, ale řada Aerospace je již cenově mimo váš rozpočet? Řešením je modelová řada Gladen Zero Pro, která se vyrábí ručně v Německu a nabízí high-endový zvukový zážitek.

Klíčové vlastnosti reproduktorů Gladen Zero Pro 165.2 DC

  • Odlehčený hliníkový koš v černé eloxované povrchové úpravě.
  • Připojovací terminály u středobasu šroubovací.
  • Výhybky s velkým množstvím nastavení pomocí válečků.
  • Zaměřeno na čistě naturální zvuk.
Katalogové číslo:ZERO PRO 165.2 DC
ZnačkaGladen
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 150 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 225 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,25 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 69,5 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Papír
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 54 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 19,9 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano - 504 možností
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Český návod - Gladen Zero Pro 165.2 DC
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

3|Stanislav , 10.09.2018, 20:07
Dobry den. Vlastnim automobil audi a4 b6 avant RV2004. Chci se zeptat zda mi budou pasovat 165mm jak do prednich tak i do zadnich dveri. Popripade jaky by ste doporucil zesilovac abych repro vyuzil na maximalni vykon. Dekuji za odpoved.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 12.09.2018 13:20
Dobrý den, budou potřeba tyto MDF podložky, poté můžete reproduktory umístit jak do předních, tak zadních dveří. Zesilovač bych doporučil Mosconi Gladen One 130.4, byl by pro tyto reproduktory optimální.
2|Radek Polda , 19.04.2015, 11:07
Dobrý den,tak už mám Zera namontované ve dveřích. Nejdříve jsem si je doma rozehrál. 100% spokojenost !!! Tlumení mám,ale uvažuji o jeho výraznějším posílení. Hlavně bych chtěl zkusit akustickou pěnu. Brzy proto očekávejte další objednávku. Chválím za rychlost dodání zboží-jen jsem u Vás dokončil objednávku,div že mi u dveří nezvonil pošťák...
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.04.2015 21:32
Dobrý den Vážený zákazníku, jsem moc potěšen, že je vše skvělé. :o)
1|Radek Polda , 07.04.2015, 22:02
Dobrý den,uvažuji o nových repro.Mám vyhlédnuté Zera 165,ale u těchto je skvělá cena a nevím jestli Zero Pro 165.2DC nejsou už zbytečný "přepych".Vlastním rádio Pioneer DEH-P88RS,zes.Audison LRx 4.5,kompa Hertz HSK 165.Gladeny bych použil jako přední a Hertze jako zadní repro.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.04.2015 09:11
Dobrý den Vážený zákazníku, model ZERO PRO je opravdu velice slušnou volbou, ve spojení s PIO P88RS a zesilovačem Audison nemůžete udělat chybu :-) . Moje doporučení by bylo určitě vzít ZERO PRO, jakož to vyšší řadu, oproti klasickým ZERO.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.