Můj účet

Reproduktory Renegade RX62 MK2

koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 57 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Renegade RX62 MK2
Tip

Reproduktory Renegade RX62 MK2

Zvukově a výkonově vysoce kvalitní 165 mm koaxiální reproduktory. Jedině Renegade RX62 MK2 vám umí nabídnout vysoký výkon, kvalitní zvuk v 3pásmovém provedení v ceně do 1000,- Kč! Náš TIP v ceně okolo 1000,- Kč v reproduktorech 165 mm (koax).

Klíčové vlastnosti reproduktorů Renegade RX62 MK2

  • Výborné zpracování.
  • Polypropylenová membrána.
  • Gumový závěs.
  • Extra pevný ocelový koš.
  • 3pásmové provedení.
  • Ochranné mřížky jsou součástí balení.
Katalogové čísloRX62
ZnačkaRenegade
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 57 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - RX62 MK2
Stáhnout

Komentáře k produktu

17|Lukáš , 29.05.2023, 21:06
Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda tyto reproduktory by se dali použít do škody Superb 1 do předních i zadních dveří... popřípadě jaké podložky použít? Moc děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 30.05.2023 11:46
Dobrý deň Vážený zákazník, určite áno, avšak ideálnejšie by bolo použiť komponentný systém, kde je oddelený výškový reproduktor, zaujímavou alternatívou môžu byť napríkľad Hertz K 165. Na výber správnych komponentov, Vám pomôže článok s nášho Blogu: Co použít na montáž reproduktorů ve Škoda Superb 1.
16|Mirecheck , 19.01.2022, 12:51
Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda by pasovaly tyto reproduktory do Nissan micra k12 a zda je to dobra volba v této cenové relaci?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 19.01.2022 15:18
Dobrý den, v této cenové relaci bych Vám aktuálně doporučil spíše X 165  , k jejich montáži pak budete potřebovat podložky . Dále bych také doporučil použít tlumení dveří
15|Solo , 16.09.2021, 10:23
Dobrý den rád bych zakoupil tyto reproduktory ale potřebuju k nim redukci aby mi seděli do Citroen jumper 2004 , 2.8Hdi a nevím jaké,mohli by jste mi poradit které zakoupit? Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.09.2021 12:06
Dobrý den Vážený zákazníku, v případě tohoto vozidla jsou použity pouze jediné reproduktory a to v palbuní desce a ty bohužel neodpovídají těmto rozměrům. Je tedy nutné zvolit odpovídající rozměr což tedy je 100mm a z naší nabídky Vám mohu doporučit např. Hertz DCX 100.3 .
14|Lukáš Nejezchleba , 26.03.2021, 10:05
Dobrý den jsou tyto repro vhodné do dveří vw golf 3 ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.03.2021 13:16
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít. Osobně bych však doporučil použít spíše komponentní systém a našel místo pro samostatný výškový reproduktor, vhodnou volbou pak je například repro HERTZ K 165. Volba je samozřejmě na Vás.
13|Jiří , 18.02.2021, 19:48
Dobrý den, je vhodné namontovat repro na strop ve VW T5??
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.02.2021 08:28
Dobrý den Vážený zákazníku. Pokud to vozidlo umožňuje , osazení reproduktorů do stropu. Lze tyto reproduktory použít.
12|Jiří Mach , 14.10.2020, 16:11
Zdravim. Jake repro mi doporucite do Citroenu Jumpy r. v. 2007.Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 15.10.2020 10:24
Dobrý den Vážený zákazníku. Pro instalaci je nutné použít redukční podložky, následně lze osadit jakékoliv 165 mm reproduktory. Ideální volbou jsou Hertz CK 165. Doporučuji nezapomenout na tlumení dveří.
11|martin Simanek , 20.05.2020, 21:33
dobry den jake repro mi doporucite pro peugeot 307 combi 2006 predni a zadni dvere pujdou tam tyto predni: Renegade RX62 MK2 zadni : Renegade RX52 MK2 dekuji za nazor
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 21.05.2020 12:37
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory bych do vašeho vozu nedoporučoval. Do předních dveří je nutno osadit komponentní reproduktoru. Mnohem lepší volbou pro Váš vůz bude set reproduktorů Hertz.
10|Lubos , 05.05.2020, 14:21
Dobry den,Budou vhodne do Hyundai i20 (2015+)? Aktualne puvodni (poskozene) 165mm, 4 ohmy, 2 pasmove / osazeni pouze predni dvere (bez samostatnych vyskovych), autoradio puvodni. Prepokladam ze bych stavajici repro vyriznul a nove ukotvil na jejich misto (stavajici ramecky jsou na dvere prinytovane).Dekuji za odpoved
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.05.2020 13:26
Dobrý den, v tomto vozidle jsou standardně osazené komponentní reproduktory tedy jak výškové tak i středobasové a to bych i doporučoval zachovat. V takovém případě bych tyto reproduktory rozhodně nedoporučil . Originální podložky se odvrtávají a nahrazují se jinýmy 
9|Tomas , 24.03.2020, 15:17
Dobrý den. Prosím vás, budou tyto reproduktory rozměrově vyhovovat do peugeot partner 2006?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 24.03.2020 15:24
Dobrý den, ano lze použít a pro jejich montáž budete dále také potřebovat i tyto redukční podložky
8|Jiri Němeček , 02.08.2019, 11:10
Dobrý den, měl bych dotaz jdou tyto reproduktory osadit do alfa Romeo 156 sportwagon do zadních dveřích?Jsou dostatečně výkonné na rádio alpine CDE- 203BT? nebo zvolit lepší? Popřípadě jaké děkuji chtěl s cenou maximálně do 1700KčDekuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.08.2019 12:49
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit, osobně bych však doporučil volit repro GLADEN APLHA 165 COAX, což bude rozhodně zajímavější volba. Pro připojení repro pak lze použít kabelový adaptér Alfa Romeo.
7|Tadeáš , 24.07.2019, 08:58
Zdravim chci se zeptat zdali by tyto repraky seděli do Škoda octavia 1 ? Děkuji za odpověď
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 24.07.2019 09:15
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano lze osadit za pomocí redukčních podložek. Doporučuji ale vybrat komponentní reproduktory. Vše potřebné naleznete v tomto článku.
6|Marti , 20.03.2019, 21:10
Zdravím, mám Fiat Stilo a chtěl bych to dát do zadních bocích.Přitóm mám rádio Sony DSX-A416BT, když jsem vydělal repráky tak mě uvdívilo že mám napojit zesilovač otázka zní utáhne to rádio bez zesilovače? Nebo musím dokoupit děkuji jinak jsem spokojenej ! ◉‿◉
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.03.2019 14:42
Dobrý den Vážený zákazníku, autorádio má výstup pro 2 páry reproduktorů a ty lze připojit. Zvolené repro RENEGADE je vhodné, pro zapojení, na samotné rádio a ze tak bez problému použít.
5|Jurij , 07.03.2019, 07:36
Dobrý den!! Chtěl bych tyto reproduktory do passat b5.5. Nevim jestli budou sedět???
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.03.2019 09:49
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud jde o přední reproduktory, je rozhodně lepší volbou volit komponentní systém, tedy s odděleným výškovým reproduktorem. Volit pak lze některý z akčních setů, přímo pro Váš vůz.
4|Honza , 10.11.2018, 21:45
Dobrý den, chtěl bych tyto repra do Renault Master 3 do předních dveří, s podložkami,budou tam sedět co se týče hloubky? Případně jaké by jste doporučily v podobné cenové relaci. A druhý dotaz, máte i propojovací kabely s konektory které pasují do origo kabelů? Auto je ještě v záruce, tak nechci dělat zásahy do instalace. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 12.11.2018 09:30
Dobrý den, s těmito podložkami nebude problém s instalací. V dané ceně jsou to povedené reproduktory, které určitě doporučuji. Pro zapojení můžete použít tyto konektory
3|Roman Špaček , 14.10.2018, 22:27
Dobrý den budou pasovat do transportera T5, rok výr. 2004 do předních dveří? Děkuji Špaček.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 15.10.2018 10:00
Dobrý den, pomocí těchto podložek ano, spíše bych ale volil komponentní reproduktory, například Renegade RX6.2C MK2.
2|werwolf55 , 29.12.2015, 17:46
Dobrý den, děkuji za info. Ještě mam jeden dotaz jestli bude na ně dostačujíci rádio Sencor SCT 5016BMR 4x40W, nebo jestli koupit KENWOOD KMM-303BT.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.12.2015 17:51
Dobrý den Vážený zákazníku, značku Sencor neprodáváme. Každopádně Kenwood bude mít výrazně lepší zvuk i výkon, oproti Sencoru.
1|werwolf , 28.12.2015, 20:52
Dobrý den, chtěl bych toto repro dát do dveří u Octavie combi I, budou tam pasovat? Nebo je třeba nějaká redukce? Díky.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.12.2015 17:39
Dobrý den Vážený zákazníku, odpověd najdete v naší poradně: http://www.ahifi.cz/clanky/detail/co-je-potreba-k-montazi-reproduktoru-ve-skoda-octavia-1.htm

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
38 zákazníků hodnotilo
29×
Ondřej Pacovský
15. 12. 2023

Poměr cena/výkon dobrý. Splnilo mé očekávání. Zvuk pěkný.

Dominik Bošek
29. 4. 2023

Poměr cena/ výkon. Naprostá spokojenost.

Ověřený uživatel
12. 7. 2021

Podle komentářů s mdf podlažkama se mělo vejít do Fabie I a nevešlo ... musel jsem vyřezávat upravovat a upřímně vztekat se nic méně hrají za ty peníze dobře jedna 2x hvezdička za popsání produktu a za komentáře kompatibility

Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 14.07.2021 08:11
Dobrý den Vážený zákazníku, tento typ reproduktorů je možné v daném vozidle použít nicméně se jedná o reproduktory s větší montážní hloubkou a tak je nutné počítat s určitou úpravou podložek. V případě, že budete u nás znovu vybírat reproduktory neváhejte se obrátit na naši technickou podporu, kde Vám s výběrem vhodných reproduktorů velice rádi poradíme . 
Ověřený uživatel
12. 7. 2020

V této cenové relaci je to super volba,používám je v cabrioletu a i při sundané střeše hrají velice dobře.

Ověřený uživatel
28. 6. 2019

za ty peníze, dost dobrý

Franti Nábělek
4. 11. 2018

Cena - výkon

Vlastimil Přidal
25. 10. 2018

super zvuk

Libor Dubišar
18. 10. 2018

super doporučuji

Míra Kubů
19. 9. 2018

Super rychlé dodání.Mám dva páry.Hrají krásně.

Ověřený uživatel
12. 8. 2018

supr už mám 3 páry a nemužu si stěžovat

Michal Petrovič
6. 6. 2017

Hrají velice slušně, za tu cenu není co řešit.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.