Můj účet
Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Hifonics TS6.2C

Ø 165 mm, 125/250 W, 4 Ω, montážní hloubka 60 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hifonics TS6.2C
Lepší produkt je na dosah

Reproduktory Hifonics TS6.2C

Pro milovníky značky Hifonics zde máme 2pásmové komponentní reproduktory v rozměru 165 mm, které vyniknou vysokým výkonem 125 W RMS, důsledným zpracováním a zvukem se zaměřením na vyšší výkon, ideální pro zapojení na externí zesilovač. Součástí výbavy je i designová frekvenční výhybka s možností nastavení na výškových reproduktorech.
Katalogové číslo:TS6.2C
ZnačkaHifonics
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 125 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 250 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 22000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 60 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. -3dB / 0dB / +3dB
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

6|Tomas vacha , 29.09.2017, 12:17
Dobry den v teto cene schanim reproduktory do dveri jde mi o vykon zesilovac pro ne mam mac audio mpx 4500
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 29.09.2017 14:51
Dobrý den, osobně bych spíše doporučil doplatit na Gladen M 165 V2. Reálný výkon je podobný a zvukově jsou nesrovnatelně lepší. K zesilovači se výkonově hodí. 
5|Francesko , 04.07.2017, 13:39
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli jsou vhodné tuty reproduktory do škody Octavia II popřípadě jaké jiné by jste mi poradily děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.07.2017 17:22
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze použít, osobně bych však v této cenové relaci volil repro GLADEN ALPHA 165.
4|Zdenek , 23.12.2016, 13:10
Dobrý den.Mám dotaz ohledně montáže do vozu Škoda Octavia 1 Combi, kde jsou výškové repra zvlášť, středobasy v předních dveřích a ještě jedny vzadu jakoby v kufru. Kdybych chtěl měnit jenom ty výškové a středobasy ve dveřích, můžu použít tuto sadu, nebo by jste mi doporučili nějakou jinou do 3000kč. Nebo jsem uvažoval vyměnit jenom ty středobasy ve dveřích za tady tyto https://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz-ev-165-5.html , ale nevím jak by to hrálo s těma origo výškama. Jaký je váš názor? Můj rozpočet je do 3000kč. Rádio mám tady toto https://www.ahifi.cz/autoradio-alpine-ute-72bt.html .Předtím jsem tam bylyve dveřích jakési koaxiální Sony Xplod a hrálo to strašně, protože tam bylo strašně moc výšek a nešlo to v rádiu moc dobře vyladit tak, aby to nehrálo tak převýškovaně.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 28.12.2016 23:09
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych nedoporučoval kombinovat neoriginální středobasové repro a původní výškové reproduktory. Čili volil bych komponentní reproduktory. Velmi důležité je, u tohoto modelu vozu, také vytlumení dveří. Doporučuji tedy vytlumit dveře a raději volit levnější repro, tak, abychom se vešli do rozpočtu. Potřebný materiál, na vytlumení dveří je cca 1200,- . Vhodné reproduktory jsou pak například MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.16. Vše, ohledně osazení a tlumení, naleznete v sekci PORADNA.
3|Honza , 18.11.2014, 09:40
Dobrý den, jedná se o reproduktory Lightning Audio LA-1652S.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.11.2014 10:28
Aha, tak ty jsem neslyšel čili v tomto neporadím, ale rozdíl poznáte pokud na zkoušku na levou stranu dáte L.A. a na pravou stranu Hifonics, jedině tak se ujistíte které kompo hraje lépe.
2|Honza , 16.11.2014, 16:29
Dobrý den ,koupil jsem si tyhle reproduktory za účelem že je dám do zadních dveří Golf IV ( dveře jsou vytlumené) .Ve předu mám komponentní reproduktory jiné značky o výkonu 140/80 RMS .Chtěl jsem vás poprosit o radu které reproduktory mám dát do zadních dveří tak aby to hrálo co nejlépe ? Děkuji za odpověď .
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.11.2014 19:44
Dobrý den Vážený zákazníku, jaké máte ty přední teď prosím? Myslím model, typ, značku.
1|STanda , 29.12.2013, 23:58
Dobry den chtel bych se zeptat mam tyto repra napojeny na radio a hraji celkem spatne myslite ze zesilovac by to vyresil nebo repro nebude hrat nikdy dobre
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.12.2013 01:19
Dobrý den Vážený zákazníku, problém je ve špatném výběru reproduktorů, které na svoji cenu hrají bohužel hodně podprůměrně. Zesilovačem pouze zvýšíte výkon, s kvalitou už se moc nikam neposunute.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.