Můj účet

Reproduktory JBL STAGE2 604C

komponentní reproduktory, Ø 160 mm, 45 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83 V/1 m), montážní hloubka 56 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory JBL STAGE2 604C

Reproduktory série Stage2 přinášejí koncertní zážitek JBL do vašeho automobilu, nákladního auta nebo SUV za překvapivě přijatelnou cenu. Jejich polypropylenový woofer poskytuje silný výkon s velkým rozšířením nízkých kmitočtů. Tento woofer je spojen s PEI vyváženým kopulovitým tweeterem, který vyplňuje jejich zvukový podpis ostrými, vysokými frekvencemi. Dalším bonusem reproduktorů série Stage2 je rámová konstrukce JBL, která byla navržena tak, aby ji bylo možné snadno umístit do většiny továrních otvorů bez nutnosti úpravy vozidla, místa montáže nebo samotného reproduktoru.

Vstřikovaný polypropylenový kónus

Polypropylenový wooferový kónus v reproduktorech Stage2 je navržen pro jedinečnou tuhost a citlivost. Výsledkem je zvýšený nízkofrekvenční výstup a bohatší a ještě robustnější hudební charakter.

Vnější pouzdro výhybky

Komponentní systémy Stage2 jsou vybaveny externími pouzdry výhybky, které poskytují prostor pro sofistikované obvody a rozšířenou ochranu tweeteru.

Hodnotně zkonstruováno

S cílem poskytnout jedinečný zvuk JBL za přijatelnou cenu, inženýři hodnotně zkonstruovali reproduktory série Stage2, které poskytují jedinečný zvuk za přijatelnou cenu.

Obsah balení

2 x Reproduktory
2 x Mřížky
8 x Šrouby
8 x Rychloupínací spony
2 x Výhybky
2 x Tweetery
2 x Odznaky s logem JBL
Katalogové čísloSTAGE2 604C
ZnačkaJBL
OdkazyCZ oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 45 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 270 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 160 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 56 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

26|Radovan , 19.03.2024, 18:23
Dobrý den, budou mi pašovat tyto reproduktory do vw lupo Reproduktory JBL STAGE2 604C ?Dekuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 20.03.2024 14:45
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. K instalaci je nutné použít redukční podložky.
25|DAVID , 18.08.2023, 14:58
Dobrý den,jsou tyto reproduktory kompatibilní s Audi A4 B6 ? Děkuji
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 18.08.2023 15:51
Dobrý deň Vážený zákazník, áno, na montáž potrebujete podložky pod reproduktory.
24|Pavel , 22.02.2023, 00:29
Dobrý den, lze tyto reproduktory využít u octavia 2 combi 2006 chci nějakou kompletní sadu. Klidně si nechám poradit, ale preferoval bych JBL mám z výroby v Proceed GT a hraje to krásně. Děkuji
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 23.02.2023 08:21
Dobrý deň Vážený zákzaník, áno reproduktory je možné použiť vo vozidle na montáž budete potrebovať podložky pod reproduktory predné dvere a zadné dvere.
23|Alice Vondráčková , 17.12.2022, 06:22
Dobrý den, jsou vhodné pro Hyundai Getz , nebo raději Hertz K170 ? Případně které byste doporučili? A je třeba dokoupit montážní podložky a krycí mřížky ? Děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 19.12.2022 15:28
Dobrý den Vážená zákaznice, v této cenové relaci Vám mohu nabídnout např. Alpha 165, které jsou díky svým parametrům velice dobrou volbou pro připojení na rádio a které v případě vytlumení dveří dodají zvuku ve vozidle lepší basovou složku . Pro instalaci nových reproduktorů je nutné použít tyto podložky
22|Tomáš , 14.12.2022, 20:33
Dobrý den součástí balení jsou jeden velký a jeden malý reproduktor? Jedná se mi o osazení přední části do dveří a na sloupek ty malé. Multivan T4 vw
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.12.2022 14:41
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, součástí balení jsou 165mm středobasové reproduktory a malé výškové reproduktory. Osobně bych ale doporučil spíše repro Gladen Alpha 165 G2, které se více hodí pro vozidla s větším objemem dveří, což je i Váš případ a navíc bude i jednodušší instalace. Díky tomu, že výškové repro je na plubní desce a středobas ve dveřích, je vhodnější mít frekvenční výhybku pouze pro výškové repro, jako to má právě Gladen. JBL má výhybku společnou pro oba reproduktory a bylo by tak třeba složitě přepojovat a kabelovat.
21|Daniel , 31.03.2022, 09:41
Dobrý den, budou tyhle reproduktory pasovat do auta Citroen Xsara? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 05.04.2022 14:14
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít . 
20|Marek , 29.03.2022, 15:03
Dobrý den.Chtel bych se zeptat zda tyto repráky je možné do Passat B6? Děkuji za odpověď
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 30.03.2022 16:30
Dobrý den Vážený zákazníku, ano je možné zvolit tento typ reproduktorů, avšak pro instalaci budete dále potřebovat podložky
19|Michal , 14.03.2022, 16:19
dobrý den, Reproduktory JBL STAGE2 604C půjdou osadit do otvoru 165mm.? děkuji za odpověď.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 15.03.2022 11:49
Dobrý den Vážený zákazníku, lze instalovat i do otvoru po reproduktoru o romzměru 165mm . 
18|Miroslav K. , 09.03.2022, 20:00
Dobrý den,doporučil by jste mi reproduktory do BMW e91?Nebo nějaké jiné?Děkuji předem za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.03.2022 10:52
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory bohužel do Vašeho vozu vhodné nejsou, nebudou pasovat. Volit bude třeba repro přímo pro BMW, model E91 má velmi specifické rozměry a tvary a ty je třeba dodržet, nelze nahradit univerzálními. Kompletní nabídku reproduktorů pro Váš model vozu naleznete ZDE.
17|Miroslav , 10.02.2022, 23:20
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat zda budou tyto reproduktory pasovat do škody superb 1. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 11.02.2022 08:59
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory budou pasovat, pro osazení budou potřebné MDF podložky Škoda a pro snadnější připojení lze použít kabelové adaptéry.
16|Jakub , 27.01.2022, 09:39
Dobrý den pasujou bedny do Peugeot 508 a jaké jsou u nich basy.a nebo máte nějakou jinou alternativu která by pasovala a dobře hrála v autě děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 31.01.2022 16:02
Dobrý den Vážený zákazníku pokud je vozidlo vybaveno základním audiosystémem pak bych Vám mohl doporučit např. : DPK 165.3, které budou jednoznačně lepší volbou . Pro instalaci budete potřebovat : podložky  + doporučujeme použít : set tlumení do dveří . 
15|Adam , 11.12.2021, 00:27
Dobrý večer, přemýšlím o nových reproduktorech, tyto mi přijdou fajn. Půjdou do VW Passat B5? či musí být nějaké upravení, odhlučnění atd... Předem děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 13.12.2021 13:34
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci bych Vám doporučil spíše : Hertz K 165 , které mají lepší parametry + odhlučnění dveří  , které Vám pomůže pro využití co největšího potenciálu těchto reproduktorů. 
14|Andrea , 18.11.2021, 08:22
Dobrý den,jsou vhodné pro VW Bora?Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 18.11.2021 16:29
Dobrý den Vážený zákazníku, ano jsou vhodné nicméně jako lepší alternativa jsou Hertz K 165 , které jsou nyní skladem. 
13|David Klásek , 12.08.2021, 08:49
Dobrý den mohl bych je dát dopředu do fabia 2? Případně co k tomu potřebuji?Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.08.2021 13:16
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit, potřebné budou MDF podložky Škoda.
12|Vilém Peroutka , 15.06.2021, 18:23
Zdravím. Plánuju si toto pořídit do felicie. Je k tomu potřeba redukční podložka? A co byste doporučili pro odhlučnění dveří? Předem díky!
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 17.06.2021 14:03
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory nelze do vašeho vozu bez úprav dveří osadit. Bude nutné upravit doorboardy a na tlumení použít set tlumení dveří.
11|René , 27.03.2021, 16:17
Dobrý den. Jsou vhodné do Škoda Superb 1?? Myslím celkově, přední i zadní dveře?? Co vše je potřeba? Včetně vytlumeni? A s kterým autorádiem dle vás hrají nejlépe? (2DIN) pokud možno nabídku poslat na email? Ještě jeden dotaz, zesilovač k nim zřejmě není potřeba, že?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.03.2021 13:33
Dobrý den Vážený zákazníku, zašlete nám, prosím, poptávku a dotazy na email dotazy@ahifi.cz .
10|Veronika , 08.03.2021, 08:01
Dobrý den, pasují tyto reproduktory do Ford KA II. (RU8)? Předem děkuji.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 09.03.2021 10:37
Dobrý den Vážený zákzaníku, ano lze použít a pro správnou instalaci budete také potřebovat podložky pod reproduktor.
9|Marek , 13.01.2021, 10:38
Dobrý den, jaké podložky by jste mi doporučil do golf 4 (variant)..
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.01.2021 10:47
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné púodložky jsou MDF.VW02.
8|Václav , 26.11.2020, 16:38
Dobrý den, namontuji tyto reproduktory do Toyoty Yaris 2 s MDF podložkami ? Děkuji za odpověd.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 27.11.2020 11:11
Dobrý den Vážený zákazníku. Pokud použijete redukční podložky, můžete reproduktory do vašeho vozu osadit.
7|Martin , 29.09.2020, 18:34
Zdravím,budou pasovat do VW Golf IV (Pacific)?Případně jaké by jste mi doporučili?Hezký den a díky.Martin
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.09.2020 09:04
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory budou pasovat, pro montáž budou potřebné MDF podložky VW. V dané cenové relaci bych však doporučil spíše reproduktory Hertz K 165.
6|Alois Jirásek , 02.09.2020, 20:06
Dobrý den chtěl bych tyto reproduktory do Octavie 1. Dají se tam namontovat ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 03.09.2020 08:35
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Pro instalaci budete potřebovat redukční podložky a kabelové redukce. Doporučuji také provést tlumení dveří.
5|Martin Feri , 14.08.2020, 16:56
Zdravím, pasujou tyto repro do Passat b5,5?Pokud ne, prosím o doporučení správných repro do předních a zadních dveří. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.08.2020 16:57
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze použít, pro osazení budou potřebné MDF podložky VW.
4|jan , 10.07.2020, 08:18
dobrý den půjdou tyto reprodukty do fabia 1 do dveří misto původních? Které reprodukty jsou lepší od JBL děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.07.2020 14:10
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory do vaše vozu nejsou ideální. Je nutné volit repro s nízkou montážní hloubkou. Mohu doporučit Hertz K 170.
3|Vojtěch , 07.07.2020, 12:14
Dobrý den budou pasovat do béčkové astry
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 07.07.2020 20:51
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit, potřebné budou MDF podložky.
2|Vojta , 15.06.2020, 20:08
Dobrý den, od firmy JBL mám několik produktu jako BT repro a moc se mi líbí zvukový přednes této značky a chtěl těmito nahradit origo v Octavii I, lze namontovat výškové repro do původních “kapliček” nebo je nutná úprava? Děkuji a přeji hezky den.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.06.2020 15:21
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Pro instalaci budete potřebovat použít redukční podložky. Prostor pro výškové reproduktory je vždy nutno upravit.
1|Martin , 15.12.2019, 20:01
Dobrý den, nevím které vzit. Jestli tyto JBL nebo hertz k165. Děkuji za radu
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 17.12.2019 13:23
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučení jednoduchá - HERTZ K 165.

Hodnocení

Celkové hodnocení
88 %
8 zákazníků hodnotilo
Roman Dobyšek
10. 5. 2020

Super produkt vše podle očekávání a dodání do 2 dnů super obchod

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.