Můj účet

Reproduktory JBL STAGE2 624

koaxiální reproduktory, Ø 160 mm, 40 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83 V/1 m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory JBL STAGE2 624

Reproduktory série Stage2 přinášejí do vašeho automobilu, nákladního auta nebo SUV koncertní zážitek za překvapivě přijatelnou cenu. Jejich polypropylenový woofer poskytuje silný výkon s velkým rozšířením nízkých kmitočtů. Tento woofer je spojen s PEI vyváženým kopulovitým tweeterem, který vyplňuje jejich zvukový podpis ostrými, vysokými frekvencemi. Dalším bonusem reproduktorů série Stage2 je rámová konstrukce JBL, která byla navržena tak, aby ji bylo možné snadno umístit do většiny továrních otvorů bez nutnosti úpravy vozidla, místa montáže nebo samotného reproduktoru.
Katalogové čísloSTAGE2 624
ZnačkaJBL
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 40 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 240 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 160 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

15|László , 06.05.2024, 15:13
Dobrý den bude nám pasovat na Renault Trafic 2009 ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 07.05.2024 10:07
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. K instalaci je nutné použít redukční podložky.
14|Andrej Dvořáček , 23.04.2024, 20:05
Dobrý den bude pasovat do ligier js50l auto od 15
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 25.04.2024 09:46
Dobrý den Vážený zákazníku, omlouvám se, ale v případě tohoto vozidla nemáme ověřeno avšak dle dostupných informací by se mělo jednat o správný rozměr.  
13|Erik , 23.04.2024, 10:50
Dobrý chťel bych se zeptat mohl je namontovat do Audi a4 b8 ?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 25.04.2024 09:25
Dobrý den Vážený zákazníku, rozměrově tyto reproduktory odpovídají instalaci do Vašeho vozidla avšak kvalitou zvuku i druhem reprodukotorů vhodné nejsou . Osobně bych raději zvolil variantu námi prověřených reproduktorů Hertz K 165 + bych doporučil pro lepší basovou složku vytlumi dveře a to lze pomocí tohoto setu
12|Lukáš , 28.10.2023, 08:42
Dobrý den, mám otázku zda se dají tyto reproduktory použit na Renault laguna 2 rok 2002? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.10.2023 16:47
Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel, reproduktory nelze do vašeho vozu osadit. Je nutno volit 130 mm komponentní reproduktory. 
11|Matěj Galáč , 04.09.2023, 21:04
Dobrý den, jsou tyto reproduktory vhodnou volnou do peugeotu 306 hatchback? Nebo bych měl hledat jinde?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 05.09.2023 10:09
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, reproduktory lze na vaše vozidlo použít.
10|Lukáš Vladimír Jeřábek , 24.05.2023, 17:17
Dobrý den, plánují si koupit tyto repro do Jeep grand Cherokee 2002 wj do zadních dveří budou tam pasovat ? Díky za odpověď Jeřábek.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 26.05.2023 15:56
Dobrý den Vážený zákazníku, rozměr reproduktorů odpovídá originálnímu rozměru nicméně je nutné k instalaci použít podložky, které jsem v naší nabídce bohužel nenašel, jedinou možností je tedy případně použít universální podložky
9|Ladislav Latore , 12.02.2023, 22:37
dobry den lze použít pouzit do octavie2 2007rok
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 13.02.2023 10:57
Dobrý deň Vážený zákazník, áno, Vami vybrané reproduktory je možné použiť vo vozidle Skoda Octavia 2. Avšak lepšou voľbou sú komponentné reproduktory, ktoré majú oddelený výškový reproduktor. 
8|Jarda , 25.11.2021, 09:07
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli reproduktory půjdou osadit do dveří Daf CF. Popřípadě mi prosím doporučte set. Děkuji. Mějte se
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.11.2021 10:01
Dobrý den Vážený zákazníku, dle dostupných informací je ve voze opravdu použito repro v průměru 165mm a dotazované JBL tak lze použít, parametrově je to vhodné řešení, díky vysoké citlivosti bude repro hrát slušně i při zapojení na samotné autorádio.
7|Berk , 03.10.2021, 16:01
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možno instalovat do Polo 9n3 Coupe. Děkuji za odpověďS pozdravem Suchna.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.10.2021 15:27
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze do vozu osadit, potřebné k tomu budou MDF podložky VW a kabelové adaptéry VW. Vhodnější volbou, pokud se tedy jedná o přední repro, by bylo použití komponentního systému reproduktorů, tedy se samostatným výškovým reproduktorem, například JBL STAGE2 604C.
6|jarda , 23.09.2021, 17:59
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli lze namontovat reproduktory do předních dveří fábie 1. Popřípadě co k tomu dokoupit. Děkuju
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 24.09.2021 16:30
Dobrý den Vážený zákazníku, ano je možné jej použít nicméně jako idálnější volba je použít tento set komponentních reproduktorů. 
5|Láďa , 09.09.2021, 22:13
Dobrý den,Budou mi prosím Vás reproduktory pasovat do předních dveří VW Caddy(2004)? Děkuju za odpověď a hezký zbytek dne.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.09.2021 09:31
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít, pro instalaci budou potřebné MDF podložky VW.
4|David Klásek , 12.08.2021, 07:27
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli bych je mohl namontovat do zadních dveří fabia 2Případně co k tomu budu ještě potřebovat děkuji?.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.08.2021 13:24
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit, potřebné budou MDF podložky Škoda.
3|Jan Pavliš , 05.10.2020, 14:26
Dobrý den, lze namontovat do škoda Octavia 1 combi. Nebo třeba něco dokoupit. Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 06.10.2020 14:54
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory bych pro vaše vozidlo nedoporučoval. Do přední části vozu je nutno volit komponentní reproduktory. Lepší volbou je set přímo určen pro Váš vůz.
2|Jaroslav Suchna , 22.06.2020, 08:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možno instalovat do Superb II. (přední nebo zadní dveře?)Děkuji za odpověďS pozdravem Suchna
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.06.2020 08:56
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít a to pro zadní pozice. Pro přední dveře je vhodný komponentní systém, tedy s odděleným výškovým reproduktorem. Více se pak dočtete v našem článku, v sekci BLOG.
1|erik , 30.05.2020, 20:51
dobry den mohu je pouzit na passat b5 kdyz tam jsou original 165mm?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.06.2020 13:17
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít, rozměr bude pasovat.

Hodnocení

Celkové hodnocení
50 %
4 zákazníci hodnotili
Merhy
13. 5. 2024

Reproduktory hrají moc pěkně, mám je krmené jen obyčejným rádiem od sony. Člověk se musí připravit na hraní s ekvalizérem, nehrály úplně dle mých představ hned po vyndání z krabice.

Podzim
9. 7. 2022

Výrobce udává špatné parametry.Reproduktory nehrají slyšitelně 55hz (Bass)Nejnižší frekvence která stojí za uvedení je kolem 75hz nebo spíš přes 80hz... Hloubky to hraje otřesně... Dají se najít levnější co hrají lépe. Nedoporučuji

Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.07.2022 08:26
Dobrý den Vážený zákazníku, mrzí nás, že nejste s výběrem zboží spokojen, v případě, že budete chtít poradit s náhradou neváhejte se obrátit na naše technické oddělení a to jak přes mail, telefon či messenger. 
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.